Materiał Partnera

Pupil w domu, o czym powinniśmy pamiętać?

Pupil w domu, o czym powinniśmy pamiętać?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez czworonożnego lub pierzastego przyjaciela w domu. Posiadanie zwierząt ma udowodnione działanie terapeutyczne, pozwala nam się uspokoić i zrelaksować. Regularne spacery pomagają zadbać nam o formę. Dom, w którym są zwierzęta to dom przyjazny dzieciom, które opiekując się nimi uczą się odpowiedzialności. O czym powinniśmy pamiętać, gdy długo wyczekiwany pupil pojawi się u nas w domu?

Decyzja o zakupie lub przygarnięciu zwierzęcia to bardzo ważny moment w życiu wielu rodzin. Niezależnie od tego czy będzie z nami mieszkał pies, kot, papuga, chomik czy jaszczurka, obecność pupila w domu to nie tylko wspólne spacery i zabawy, to także konieczność opieki i dbania o dobry stan zdrowia zwierzęcia. Pomagają w tym sklepy zoologiczne, takie jak Furtrzaki, gdzie znajdą Państwo wszystkie produkty potrzebne do opieki nad nowym członkiem rodziny!

Zwierzę to nie dziecko, ale potrzebuje wyprawki

Pupile mogą sprawić wiele radości i to nie tylko dzieciom, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji i żywienia. Gdy w domu pojawia się nowy mieszkaniec warto zaopatrzyć się w artykuły dla zwierząt, które pozwolą stworzyć dla niego odpowiednie warunki do mieszkania, życia i zabawy. Co nam będzie potrzebne? Zwierzę musi mieć swój kąt, niezależnie czy jest to pies, kot czy papuga. W pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w legowisko odpowiednich rozmiarów (zmierzmy psa lub kota od czubka nosa do nasady ogona i dodajmy 15 cm), aby pies lub kot mógł zarówno swobodnie wyciągnąć się, jak i zwinąć w kłębek. Kotom przydadzą się również drapaki, które uchronią nasze meble przed ich pazurkami. W sklepie Furtrzaki znajdą Państwo również bogatą ofertę dotyczącą kuwet i żwirku. Dla ptaków warto wybrać odpowiednich rozmiarów klatkę. Gryzonie docenią klatki ze skomplikowanymi tunelami i kołowrotkami oraz funkcjonalnymi poidełkami. Warto zainwestować w zabawki, które pomogą się zwierzętom rozwijać, ale i nie nudzić, choćby wtedy, gdy zostają same w domu.

Niezbędnik właściciela

Właściciel powinien dbać nie tylko o wygodę, ale i bezpieczeństwo swojego pupila. Dlatego należy zaopatrzyć się w obroże lub szelki oraz smycze. Warto wybrać te z elementami odblaskowymi, które przydadzą się podczas spacerów wieczorem lub zimą. Pupil czasem wymaga wizyt na przykład u weterynarza, lub chcemy zabrać go z nami na urlop, dlatego warto również zdecydować się na zakup profesjonalnego transportera dla psa lub kota. Występują one w różnych rozmiarach i kolorach. Psy i koty warto również uchronić przed pchłami i kleszczami, w czym pomogą specjalistyczne szampony oraz obroże i płyny przeciw kleszczom. Do codziennej pielęgnacji wystarczą ziołowe lub suche szampony, płyny do czyszczenia uszu czy maści ochronne do łap. W naszym sklepie znajdą Państwo również bogaty wybór suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, karmę dla chomików, królików, myszy, szczurów, szynszyli i świnek morskich oraz karmy dla ptaków dedykowane przede wszystkim papugom i kanarkom.

Opracowanie:
Rycerka Dolna 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz