Materiał Partnera

Pufy nowoczesne, czyli modna wygoda

Pufy nowoczesne, czyli modna wygoda

Kiedy urządzamy nasze wnętrza, zależy nam na estetyce i komforcie. Dobieramy pasujące do siebie kolory i materiały, jak najbardziej funkcjonalne i cieszące oko meble, z czasem uzupełniając przestrzeń o dodatki w formie zdjęć, wakacyjnych pamiątek, czy prezentów od naszych bliskich. W naszym artykule postaramy się dokonać przeglądu mebli, o których dyskutujemy stosunkowo rzadko – mebli do siedzenia, szczególnie koncentrując się na pufach.

Ciekawy design dla każdego – pufy

Pufy większości z nas kojarzą się z ekskluzywnymi włoskimi meblami, które powstały z myślą o użytkownikach klasycznych toaletek – to eleganckie meble, podobnie jak ławy uwielbiane przede wszystkim przez damy. Panie mogły wygodnie spocząć i stworzyć fryzurę, czy makijaż, a także ubrać się, czy po prostu odpocząć. 

- Obecnie na rynku dostępne są nie tylko klasyki, ale także meble o niebanalnym designie – mówi nam przedstawiciel sklepu ItaliaStyle.pl z Ząbkowic Śląskich. Nowoczesne pufy, które znajdziemy w dużych sklepach meblarskich, wcale nie muszą przypominać tych, które pamiętamy z dawnych lat. Do naszego salonu, sypialni, pokoju młodzieżowego, czy pokoju naszych najmłodszych możemy wybrać pufy o naprawdę ciekawych i fantazyjnych kształtach, oczywiście w szerokiej gamie kolorystycznej. Warto podkreślić, że z powodzeniem znajdziemy nowoczesne pufy wykonywane z doskonałych materiałów i tkanin. To meble funkcjonalne i komfortowe.

A może inne meble do siedzenia?

Pufy to ciekawe rozwiązanie, jednak warto też wspomnieć o innych meblach do siedzenia i ich zastosowaniu. Z jakimi meblami najczęściej w pierwszej kolejności kojarzy nam się siedzenie? - Z tradycyjnymi krzesłami na czterech nogach i z oparciem. To klasyk, który najczęściej ustawiamy przy stole w kuchni, jadalni lub salonie, który również pełni funkcję pomieszczenia, gdzie wspólnie spożywamy posiłki. Podobne, jednak zwykle nieco mniejsze meble tego typu, ale bez oparcia, nazywamy taboretami lub stołkami. Z kolei meble, które mają podłokietniki, zaliczamy już do foteli. Większe fotele (koniecznie z obiciem), przeznaczone dla więcej niż jednej osoby, to sofy – a rozkładane meble tego typu najczęściej nazywamy po prostu kanapami. Można śmiało powiedzieć, że w dużym, solidnym sklepie z meblami, poza pufami znajdziemy naprawdę szeroki wybór przeróżnych mebli do siedzenia – od drewnianych klasyków, przez designerskie pufy w nowoczesnym stylu. Możemy spośród nich wybrać naprawdę ciekawe projekty, które w stu procentach wkomponują się w naszą przestrzeń. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz