Materiał Partnera

Psy zasługują na odrobinę luksusu, czyli o salonach dla zwierząt

Psy zasługują na odrobinę luksusu, czyli o salonach dla zwierząt

Prawie w każdym domu mamy jakieś zwierzątka – rybki, króliki, koty no i psy. Każde z nich zasługuje na dobre traktowanie i dbanie przez właścicieli o ich potrzeby. Rybki akwariowe wymagają może mniejszej uwagi, a więc skupmy się na psach. Nie bez powodu mówi się, ze to najlepszy przyjaciel człowieka. O psiej wierności krążą niezwykłe historie. Pies, nawet czasem źle traktowany, pozostanie wierny swojemu właścicielowi. To straszne, ale prawdziwe... Dziś na szczęście większość Polaków wie, jak właściwie zajmować się pupilem. Na pewno nie trzyma się go na łańcuchu przy budzie. Teraz pies to właściwie kolejny członek rodziny. Opiekun o niego dba i zapewnia mu dobre życie. 

Co można znaleźć w salonie pielęgnacji dla zwierząt?

Od kilku lat niezwykle rozwinął się przemysł związany z dbaniem o zwierzęta domowe. Z powodu popytu zaczęły powstawać, jak grzyby po deszczu, salony psiej piękności. Wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla rasowych elegantów. Każdy „wielorasowiec”, kochany przez swojego pana, znajdzie w salonie właściwą opiekę i pielęgnację. Dbamy o naszych czworonożnych przyjaciół od pierwszych chwil, gdy się pojawią w ich domu. Szczenięta, czy psy przygarnięte ze schroniska zyskują rodzinę. Otrzymują ciepłe legowiska, zabawki i regularne posiłki. Ważniejsze jednak od wszystkich przedmiotów jest zainteresowanie, jakim obdarzymy naszego psa. Zabawa, czy nawet obecność właściciela sprawia, że zwierzę czuje się bezpieczne i szczęśliwe. W razie potrzeby opiekun odwiedza weterynarza, ale powinien pamiętać, że zadbany i czysty zwierzak, to zdrowszy zwierzak. Takie salony jak Pies na Błysk Agnieszka Szeligowska zapewnią, że nasz pupil zostanie potraktowany delikatnie, wykąpany, przycięty itp. Warto sprawdzić taki obiekt, który zwykle posiada stronę internetową lub stronę w mediach społecznościowych typu Facebook. Wtedy szczegółowo poznamy zabiegi, jakim możemy poddać naszego pieska i poznać opinie właścicieli zadowolonych klientów. Jeśli to dobry i profesjonalny salon, prowadzą go ludzie, którzy po prostu kochają zwierzęta. To osoby z pasją, które nie skrzywdzą naszego ulubieńca i uczynią z niego psią piękność. Niektórych właścicieli czworonogów może zaskoczyć fakt, jak szeroki bywa wachlarz usług oferowanych przez prawdziwych „zwierzolubów”. Do takich usług należą:

  • kąpanie,
  • strzyżenie,
  • czyszczenie uszu,
  • przycinanie pazurków,
  • wyprowadzanie na spacery,
  • opieka weekendowa,
  • opieka podczas dłuższych wyjazdów.
Widać więc, ze najlepsze salony, to także zwierzęce hoteliki, gdzie nasi podopieczni mogą znaleźć należytą opiekę podczas naszej nieobecności. Lepiej jednak, aby nie dochodziło zbyt często do sytuacji, gdy nasz pies zostaje pod czyjąś, nawet najlepszą, opieką.

Strzyżenie w domu klienta?

Jeśli zwierzę stresuje się podróżą samochodem lub nie posiadamy własnego auta, istnieje możliwość zamówienie usługi domowej. Dla psów po przejściach zabiegi pielęgnacyjne są dodatkowym stresem, dlatego nie warto jeszcze go potęgować, poprzez zmianę otoczenia. Współczesne salony SPA dla zwierząt są w stanie dostosować się do wymagań klientów i zapewnić bezstresową usługę w domu pupila.

Opracowanie:
Grudziądz, Łukasiewicza 18
tel. 508 437 398
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz