Materiał Partnera

Przyspieszony kurs prawa jazdy dla niecierpliwych

Przyspieszony kurs prawa jazdy dla niecierpliwych

Zdobycie prawa jazdy otwiera wiele możliwości. Przede wszystkim umożliwia podróżowanie własnym środkiem transportu. Uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym pozwalają na wykorzystywanie go według własnych potrzeb, co też daje dużą swobodę działania. Kurs na prawo jazdy wielu osobom kojarzy się z wielotygodniową nauką teorii i praktyki, okazuje się jednak, że dla niecierpliwych istnieje doskonałe rozwiązanie w postaci przyspieszonego szkolenia. Jak ono wygląda?

Najpopularniejsza kategoria

Wśród przyszłych kierowców najpopularniejszą kategorią prawa jazdy, na którą starają się zdobyć uprawnienia, jest kategoria B. Takie prawo jazdy daje możliwość kierowania kilkoma typami pojazdów, jednak głównym powodem, przez który cieszy się ono takim zainteresowaniem, jest to, że daje ono możliwość prowadzenie samochodu osobowego. Auto o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony może być użytkowane właśnie przez posiadacza prawa jazdy kategorii B. Szkolenie można zacząć tuż przed osiągnięciem pełnoletności i zazwyczaj trwa ono od dwóch do trzech miesięcy. Można je jednak odbyć znacznie szybciej dzięki kursom przyspieszonym oferowanym przez renomowane szkoły jazdy, takie jak np. Oscar Adam Stryjewski. Organizują one zajęcia dopasowane indywidualnie do klienta, dzięki czemu poszczególne lekcje mogą być przeprowadzane w dogodnych terminach. W wypadku kursu przyspieszonego o wiele krótsze są zajęcia teoretyczne, które w przypadku standardowych kursów trwają około czterech tygodni. Zrealizowanie ich na przestrzeni kilku dni znacząco wpływa na skrócenie całkowitego okresu szkolenia na prawo jazdy kategorii B. Wykwalifikowani instruktorzy dbają o to, by nawet w tak krótkim czasie przekazać kursantowi niezbędną wiedzę.

Szybka praktyka

Nabycie właściwej wiedzy teoretycznej z zakresu prowadzenia samochodów osobowych i przepisów ruchu drogowego umożliwia rozpoczęcia szkolenia praktycznego. W ramach zwykłego trybu kursu na prawo jazdy zajęcia praktyczne mogą trwać nawet około dwóch miesięcy. Osoby decydujące się na przyspieszony kurs prawa jazdy realizują poszczególne zadania w ruchu drogowym znacznie szybciej – całość ogranicza się zaledwie do kilkunastu dni. Wymaga to jednak od kursanta sporego zaangażowania i możliwości poświęcenia wielu godzin na zajęcia praktyczne w ciągu tygodnia, nierzadko nawet też w weekendy. Dobra szkoła jazdy oferująca przyspieszony kurs gwarantuje jednak właściwe, bardzo dobre przygotowanie do egzaminu państwowego i samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Osoby niecierpliwe powinny zatem rozważyć opcję szkolenia przyspieszonego, jednak muszą pamiętać, że wymaga ona intensywnej pracy i poświęcenia.

Oceń artykuł (7)
3.9
Komentarze
Dodaj komentarz