Materiał Partnera

Przykłady zabaw integracyjnych dla dzieci w przedszkolu

Przykłady zabaw integracyjnych dla dzieci w przedszkolu

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo ruchliwe i nie potrafią długo wysiedzieć w jednym miejscu. Trudno skupić ich uwagę. Dlatego dobór zabaw integracyjnych w przedszkolu musi zapewnić maluchom ciekawą rozrywkę i zainteresować ich na dłużej. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że każde dziecko jest inne. Warto zaprezentować kilka sprawdzonych rozrywek, które przynoszą pożądane rezultaty w tym aspekcie.

Jak myślisz, o kim mówię?

Bardzo interesującą zabawą dla dzieci w wieku przedszkolnym jest rozrywka określana mianem: jak myślisz, o kim mówię. W tym przypadku nauczyciel lub konkretne dziecko opisuje wygląd określonej osoby z grupy. Pozostałe osoby uczestniczące w zabawie odgadują, kto ukrywa się pod wskazanym opisem – informuje pracownik placówki Wesoły Kangurek Sala Zabaw Eweliny Kulbackiej.

Osoba, która pierwsza rozwiąże zagadkę, zadaje kolejny rebus. Dziecko, które zaryzykuje i poda niewłaściwą odpowiedź, traci szansę na uczestnictwo w określonej rundzie.

Rzeźbiarz

Alternatywą jest zabawa dla przedszkolaków określana jako rzeźbiarz. Dla uzyskania oczekiwanego rezultatu troje maluchów stoi na środku, dziecko A, B, a także rzeźbiarz. Dwoje pierwszych maluchów ustawia się przodem do siebie z zamkniętymi oczami. Osoba pełniąca funkcję rzeźbiarza znajduje się w centralnym miejscu. Pierwszy maluszek przyjmuje dowolną pozę. Dziecko, które pełni zasadniczą funkcję, przekazuje instrukcje przedszkolakowi B, który musi ustawić się w odpowiedniej pozycji, która będzie zgodna z tą, którą prezentuje dziecko A.

Nie dam się złapać!

Przykładem zabawy dla dzieci z przedszkola jest gra określana mianem: nie dam się złapać. Ważnym elementem rozrywki jest to, że dzieci biegają po dywanie. Jedno dziecko próbuje złapać inne maluchy. Narzędziem pozwalającym osiągnąć cel jest piłka. Przedszkolak, który zostanie dotknięty zabawką, siada z boku i cierpliwie czeka na zakończenie rozgrywki. Powrócić może dopiero w następnej rundzie.

Jaka to melodia?

Ostatnią z zaprezentowanych rozrywek będzie gra pod tytułem “jaka to melodia?”. Jedno z dzieci nuci jakąś melodię, a pozostałe maluchy odgadują co to za piosenka. Maluszek, który odgadnie, co kryje się pod zagadką, przejmuje inicjatywę i zadaje następny rebus.

Zabawy dla przedszkolaków są niezwykle ważne. Dzięki temu dzieci poznają siebie wzajemnie, uczą się nowych rzeczy i rozwijają swoje umiejętności. Przedszkolaki są bardzo ruchliwe, dlatego trzeba zadbać o takie gry, które wzbudzą zainteresowanie maluchów.

Opracowanie:
Gołdap, Paderewskiego 15 lok. 49
tel. 500 237 399
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz