Artykuł sponsorowany

Przyjęcie urodzinowe w restauracji – o czym warto pamiętać?

Przyjęcie urodzinowe w restauracji – o czym warto pamiętać?

Choć urodziny obchodzimy co roku i najczęściej decydujemy się na świętowanie w domowym zaciszu lub w gronie bliskich przyjaciół. Zdarzają się jednak okrągłe rocznice, które warto celebrować w o wiele większym gronie. W takich sytuacjach w grę wchodzi wynajem lokalu, by zorganizować przyjęcie w restauracji.

O czym należy pamiętać, przygotowując urodziny w restauracji?

Urodziny w restauracji wiążą się z kilkoma istotnymi zadaniami, których należy się podjąć z dużym wyprzedzeniem, by impreza należała do udanych. Przede wszystkim jubilat stoi przed zadaniem sporządzenia listy gości, których chciałby widzieć na swoim przyjęciu. To od tego, jak dużą imprezę planujemy, zależy, za jakim lokalem będziemy się rozglądać. To właśnie wybór restauracji stanowi kolejny krok, jaki należy poczynić.

By wybrać mądrze, powinniśmy najpierw zaplanować budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na celebrowanie urodzin. Dzięki temu będziemy w stanie oszacować, która restauracja ma ofertę na naszą kieszeń. Możemy zdecydować się na mniejszy lokal i bogatsze menu, można postąpić też odwrotnie – większe pomieszczenie, dłuższa lista gości, ale skromniejsze posiłki. To od nas zależy, jak będzie wyglądać ta uroczystość, warto jednak rozplanować ją z głową.

W kwestii menu restauracji – warto rozważyć taki dobór dań, by goście na pewno mieli sposobność zjeść coś, co im zasmakuje. Bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem są dania kuchni polskiej, jak tradycyjny rosół, a następnie ziemniaki ze kotletem schabowym i surówkami. Deser to zazwyczaj tort urodzinowy oraz dodatkowe ciasta, serwowane wraz z kawą i herbatą. W większości przypadków taki standardowy wybór dań jest idealną opcją, można jednak pokusić się o organizowanie urodzin z potrawami tematycznymi – dla przykładu urodziny miłośnika klimatów latynoamerykańskich można celebrować kuchnią śródziemnomorską.

Nie bez znaczenia jest też odpowiednie udekorowanie sali. Można je wykonać we własnym zakresie – zwłaszcza gdy planujemy wspomniane tematyczne przyjęcie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zdać się na podstawowe przystrojenie, jakie oferuje dany lokal gastronomiczny. W wielu przypadkach to nie otoczenie oraz obfitość posiłku, a sama obecność gości z jubilatem są najważniejszym elementem programu.

Jaka restauracja będzie idealna na przyjęcie urodzinowe?

Decydując się na przyjęcie urodzinowe w restauracji, umieszczonej w centrum miasta, nierzadko trzeba liczyć się z kosztem wynajmu całego lokalu. Zdarzają się też sytuacje, w której po drugiej stronie sali, przy pozostałych stolikach, siedzą inni klienci restauracji. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wybór lokalu, który mieści się z dala od centrum, dzięki czemu łatwiej zorganizować w nim swobodne przyjęcie urodzinowe. Taką możliwość oferuje znajdujący się niedaleko Pleszewa Hotel Acwador i mieszcząca się w nim restauracja. Wybierając ten obiekt, nie tylko zapewnimy naszym gościom dania, jakimi wyróżnia się kuchnia polska, od ponad 10 lat przygotowywane przez tamtejszych szefów kuchni – możemy im także zaproponować miejsca noclegowe w tym samym budynku lub skorzystanie z oferty spa. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście mogą bawić się na przyjęciu urodzinowym do białego rana, świętując razem z solenizantem. Obiekt posiada klimatyzowane, przestronne sale, mogące pomieścić wielu gości, klienci mają także możliwość ustalenia wraz z obsługą odpowiedniego menu restauracji na tę okoliczność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz