Materiał Partnera

Przygotowanie do instalacji domofonu

Przygotowanie do instalacji domofonu

Domofon to niezwykle przydatne urządzenie. Sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie wejście do budynku jest znacznie oddalone od furtki, a także przy mieszkaniach w bloku. Do jego instalacji trzeba się odpowiednio przygotować, chociaż nie jest to zbyt skomplikowany proces. Kluczowy w tej kwestii jest wybór interesującego nas modelu domofonu. Jak zatem przygotować się do jego instalacji?

Decyzja o zakupie domofonu

Niestety jeżeli jesteśmy właścicielami mieszkania w budynku wielorodzinnym, wówczas z reguły nie mamy wpływu na wybór domofonu, gdyż decyzję w tej kwestii podejmuje deweloper lub zarządca nieruchomości. Natomiast, jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym, to my jesteśmy decydentami. W takiej sytuacji ograniczać może nas jedynie budżet. Warto także rozważyć zasadność takiej inwestycji, bowiem w przypadku, gdy nasze okna wychodzą bezpośrednio na furtkę i zapewniają jej dobrą widoczność, wówczas montowanie domofonu mija się z celem.

Instalacja domofonu

Po zakupie interesującego nas sprzętu, można przejść do jego instalacji. Oczywiście możemy zlecić wykonanie takiej usługi profesjonalistom - na rynku działa wiele firm zajmujących się montażem tego typu urządzeń. Najpierw należy z domowej rozdzielni poprowadzić przewody o jak największej liczbie żył. Warto wiedzieć, że na takich przewodach nie trzeba oszczędzać i dobrze jest zastosować dłuższe, co ułatwia w przyszłości wykonywanie prac mających na celu rozbudowanie funkcji domofonu. Przewód ten należy poprowadzić do słupka lub do bramy naszego ogrodzenia.

Montaż kasety i unifonu

Następnie można przejść do montażu kasety domofonu. Trzeba pamiętać o tym, że należy ją zamontować na wysokości 140-150 cm. Miejsce montażu to zazwyczaj słupek. W celu ochrony domofonu przed szkodliwym działaniem opadów atmosferycznych należy zamontować nad nim daszek. Domofon składa się także z unifonu, który potocznie nazywany jest słuchawką. W celu jej montażu należy poprowadzić kolejny przewód z rodzielni do miejsca, w którym ma się ona znajdować. Najczęściej umieszcza się ją w kuchni, przedpokoju lub na korytarzu. Domofon można rozbudować o kolejne moduły, jak na przykład automat do obsługi bramy. Jest to niezwykle wygodna funkcja, warta do rozważenia, jeśli brama wjazdowa znajduje się w znacznej odległości od budynku.

Domofon to przydatne urządzenie, którego instalacja może sprawić trudności w zakresie rozprowadzania przewodów i podłączania systemu przez osoby niedoświadczone. Zakład Ślusarsko-Instalacyjny świadczy usługi montażu domofonu, wykonując każde zlecenie w sposób profesjonalny i terminowy.

Opracowanie:
Wąbrzeźno, Żeromskiego 1
tel. 505 170 228
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz