Materiał Partnera

Przydomowa przepompownia ścieków – zasady działania oraz najważniejsze zalety

Przydomowa przepompownia ścieków – zasady działania oraz najważniejsze zalety

Przydomowa przepompownia ścieków jest niezbędna wszędzie tam, gdzie np. ze względu na układ terenu, nie można wybudować kanalizacji grawitacyjnej. Ma ona wiele zalet, a  głównymi są możliwość szybkiego montażu w terenie, a także bezobsługowość systemu. Jakie jeszcze są atuty tej technologii oraz w jaki sposób zbudowana jest przydomowa przepompownia ścieków? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Budowa przepompowni ścieków

Standardowe urządzenie składa się z obudowy (komora z dnem), pokrywy oraz włazu, dobieranych m.in. ze względu na ukształtowanie terenu. Przydomowa przepompownia dystrybuowana przez firmę JBK-SYSTEM z Gdyni, ma masę 72 kg (bez pompy), wysokość bez pokrywy od 1800 do 2500 mm, średnicę wewnętrzną 810 mm, a także jest wykonana z solidnych oraz niezawodnych materiałów, odpornych na każde warunki glebowe.

Narzędzia zasilające montowane w przepompowniach ścieków

Aby urządzenie działało prawidłowo, przepompownia ma również układ tłoczenia. Opiera się on albo na jednej, albo na dwóch pompach, połączonych z instalacją dzięki tzw. kolanom sprzęgającym. Osobno znajdują się natomiast urządzenia do zasilania i sterowania, kontrolujące sterowaniem pomp. Pracę nadzoruje oprogramowanie, które wskazuje m.in. takie parametry jak prąd w pompie, poziom cieczy znajdującej się w zbiorniku oraz ewentualne awarie. Oprogramowanie kieruje również działaniami konserwacyjnymi, takimi jak przesmarowywanie łożysk, dla zapewnienia pełnej niezawodności urządzenia .

Główne zalety przydomowych przepompowni ścieków

Współcześnie produkowana technologia do przydomowych oczyszczalni ścieków to rozwiązanie zaprojektowane tak, by było niemal od razu gotowe do montażu. Dzięki temu ograniczony jest czas wykonywania prac w terenie, a tym samym sama instalacja jest nadzwyczaj prosta. Jak dodatkowo przyznał przedstawiciel firmy JBK-SYSTEM, dostarczane przez nich pompy WILO (globalnego przedsiębiorstwa z prawie 150-letnim doświadczeniem na rynku), można montować niezależnie od lokalnych warunków gruntowo-wodnych, są bowiem wytrzymałe pod względem mechanicznym oraz chemicznym (odporność na agresywne środowisko). Taka przydomowa przepompownia to również gwarancja ekologii, bowiem system jest w pełni szczelny i nie przepuszcza szkodliwych dla środowiska substancji, nawet po wielu latach użytkowania.

Przydomowa pompownia to rozwiązanie idealne dla tych inwestorów indywidualnych, którzy chcą mieć pewność co do niezawodności montowanej technologii, a także dla tych, którzy ze względu na niekonwencjonalne warunki terenowe (np. bardzo wysoki poziom wód w gruncie), nie mogą pozwolić sobie na inne rozwiązania.

Opracowanie:
Gdynia, Hryniewickiego 10
tel. 58 627 63 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz