Materiał Partnera

Przydatne szkolenia dla nauczycieli

Przydatne szkolenia dla nauczycieli

Nauczyciele zajmują się kształceniem dzieci i młodzieży – ważne jest jednak, by pamiętali też o tym, by samodzielnie uzupełniać swoją wiedzę i poszerzać kwalifikacje. Dzięki temu mogą zapewnić sobie lepszą karierę, a swoim uczniom edukacje i opiekę na najwyższym poziomie. Warto zapisać się na specjalne kursy dla nauczycieli. Jakie kursy wybrać? Jak poszerzać swoją wiedzę i kompetencje? Poradnik dla nauczycieli.

Studia podyplomowe dla nauczycieli

Nauczyciele, którzy chcą się rozwijać, poszerzając swoją wiedzę na temat przedmiotu, którego nauczają, lub poznając zagadnienia z innego tematu, często decydują się na studia podyplomowe. To dobre rozwiązanie, ponieważ takie studia sprawdzają się u osób aktywnych zawodowo – można je bez trudu połączyć z codzienna pracą w szkole. Szeroką ofertę studiów podyplomowych specjalnie przygotowanych z myślą o nauczycielach proponuje firma Wiedza. Instytut Doskonalenia Nauczycieli. Znajdziemy tam prawie czterdzieści różnych kierunków studiów podyplomowych. Kierunki takich studiów są niezwykle zróżnicowane – możemy kształcić się z dziedziny pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, przedsiębiorczości, zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej, ale także na przykład z matematyki czy biologii w szkole. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku chcemy się rozwijać.

Rozwijaj swoje umiejętności

W celu rozwijania swoich umiejętności i poszerzania kompetencji, możemy też zapisać się na specjalne kursy doskonalące. Takie kursy pozwalają dobrze przygotować się do zawodu nauczyciela i pozbyć się niewłaściwych nawyków. Kursy doskonalące sprawdzają się więc zarówno u młodych nauczycieli, dopiero zaczynających pracę w szkole, jak i u tych, którzy maja już wiele lat doświadczenia, jednak chcieliby poprawić jakość swojej pracy.  Takie kursy są krótkie i konkretne – pozwalają szybko nabyć konkretne umiejętności, które następnie możemy praktycznie stosować w codziennej pracy. Zakres tematów takich kursów doszkalających dla nauczycieli jest niezwykle szeroki – możemy w ten sposób poprawić po prostu swoje umiejętności społeczne, ale także na przykład poznać podstawy arteterapii, nauczyć się pracy z dziećmi z zespołem Aspergera, czy poznać alternatywne formy komunikacji, potrzebne w czasie pracy z dziećmi z zaburzeniami. Tego rodzaju kursy sprawdzą się zarówno u nauczycieli wczesnoszkolnych jak i u tych, którzy pracują ze starszą młodzieżą. Takie szkolenia pozwalają nam się rozwijać, poprawiają jakość pracy z młodzieżą i dają szanse na lepsze zarobki w zawodzie.

Opracowanie:
Katowice, Wojewódzka 29 lok. 14
tel. 32 297 43 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz