Materiał Partnera

Przydatne komponenty do gastronomii

Przydatne komponenty do gastronomii

Jeżeli właśnie otworzyłeś własną działalność, jaką jest restauracja, kawiarnia, bar lub cukiernia, z pewnością potrzebujesz zakupić sprzęt gastronomiczny oraz wyposażyć kuchnię w przydatne komponenty niezbędne w każdej profesjonalnej gastronomii. Ich właściwy dobór pozwoli nam na sprawną i wygodną pracę w kuchni. Jakie komponenty do gastronomi wybrać, aby były przydatne?

Organizacja kuchni

Bardzo ważna w gastronomii jest dobra organizacja kuchni, stąd nieodłącznym elementem powinny być organizery i stojaki na narzędzia kuchenne, które pomogą zebrać je w jednym miejscu. Wkłady do szuflad z przegródkami z pewnością ułatwią nam szybsze znalezienie potrzebnych akcesoriów. Przydatne będą również podstawki i pojemniki do sztućców, relingi kuchenne, stojaki na narzędzia, suszarki na naczynia czy stojaki na ręczniki kuchenne. Pojemne oraz szczelne pojemniki na żywność i przyprawy pomogą nam utrzymać porządek i higienę w kuchni a zachowanie hermetycznych warunków pozwoli dłużej zachować aromat przypraw i innych produktów spożywczych. Komponenty do gastronomii inox są niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni, restauracji, baru, pizzerii, kawiarni czy innych lokali z gastronomią. Pamiętajmy, że właściwy dobór akcesoriów i sprzętu oraz ich odpowiednia ilość zapewni nam oraz naszym kucharzom sprawną oraz wygodną pracę w kuchni.

Akcesoria kuchenne

Bardzo ważnym elementem w gastronomi są tace piekarnicze i cukiernicze. Na pewno każdy z nas będąc w cukierni widział tace wystawowe za szybą, służące do ekspozycji ciast, tortów, drożdżówek, pączków czy świeżego pieczywa. Tace są również nieodłącznym elementem restauracji, pizzerii czy kawiarni, na których kelnerzy serwują nam kawę czy herbatę. Tace najczęściej mają powierzchnię antypoślizgową, są odporne na temperaturę i wytrzymałe na obciążenia. Wyposażając kuchnię nie możemy zapomnieć o deskach do krojenia i serwowania serów oraz innych przekąsek.

Najlepiej, aby deski do krojenia wykonane były ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, co ochroni nasz blat kuchenny przed wysoką temperaturą pochodzącą z gorących patelni, garnków czy naczyń żaroodpornych. Takie deski są odporne uszkodzenia termiczne jak i mechaniczne – mówi ekspert z firmy CADmet, oferującej wyroby ze stali nierdzewnej i polietylenu.

W cukierniach z pewnością przydadzą się płaskie blachy ułatwiające przenoszenie produktów, służące do wykańczania ciasta, tortów oraz innych wypieków. Dla właścicieli barów i restauracji niezbędnym komponentem będą shakery i akcesoria do drinków, piwa oraz win, kieliszki, karafki czy stojaki na alkohole. Nie zapominajmy również o obowiązkowych pojemnikach na odpady zapewniających wysoki poziom higieny, które są wymagane w każdej gastronomii.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz