Materiał Partnera

Przyczyny usterek pomp wtryskowych

Przyczyny usterek pomp wtryskowych

Pompy wtryskowe mają kluczowe znaczenie dla działania całego auta, ale są też jedną z najbardziej narażonych na usterki części. Duży wskaźnik uszkodzonych pomp wynika także z postawy kierowców, którzy ignorują drobne niedomagania czy wycieki. Zły stan pompy wpływa nie tylko na pracę silnika, ale też ilość wykorzystanego paliwa, co może odbić się także na stanie portfela.

Błędy w trakcie montażu

Często przyczyny usterek pomp leżą w błędach popełnionych podczas montażu. Bardzo ważnym elementem jest prawidłowe ustawienie pompy, względem napędu rozrządu, a następnie skorygowanie kąta wtrysku. Należy również sprawdzić, w jaki sposób obraca się silnik i czy proces ten przebiega bez oporów oraz, czy nie dochodzi do zblokowań. Konieczne jest, aby sprawdzić to przed uruchomieniem pojazdu i wykryć ew. błąd w montażu, podkreśla pracownik zakładu Pompy Wtryskowe.  

Paliwo złej jakości

Warto również przyjrzeć się składowi paliwa, które stosujemy. Często na stan pompy ma wpływ duża zawartość wody w paliwie oraz wysoka kwasowość. Aby zachować długą żywotność tego elementu silnika, nie należy stosować oleju o innym zastosowaniu, np. opałowego.

Brak odpowiedniej pielęgnacji

Na długi czas bezszkodowego działania pompy ma z pewnością pielęgnacja, konserwacje i przeglądy. Ważna jest zwłaszcza pierwszy element, na który składa się wymienianie filtrów, które również powinny spełniać określone normy jakościowe. Należy również kontrolować czy nie dochodzi do drobnych nawet wycieków, które również mają znaczenie dla działania pompy. Nie należy podejmować się naprawy silnika na własną rękę.

Warto tankować paliwo do pełna, co pozwala na przeciwdziałanie kondensacji pary wodnej wewnątrz silnika. Natomiast jeśli pojazd stoi nieużywany przez dłuższy czas, należy wymienić olej na nowy bez względu na stan wypełnienia baku.

Ingerencja w elektronikę pompy

Pod wpływem różnego rodzaju usterek lub błędów w montażu, ale także samodzielnych działań niedoświadczonego kierowcy może dojść do ingerencji w elektronikę systemu wtryskowego, może wpłynąć na trwałą zmianę jego działania. Sposobem na to, by uniknąć uszkodzeń oraz wynikających z nich kosztów jest przekazanie jej do naprawy i konserwacji profesjonalnemu zakładowi. Wielu usterek można uniknąć nie tylko dzięki regularnej kontroli bez podejmowania samodzielnych prób naprawy, które często pogarszają sytuację.


Opracowanie:
Ząbki, Kwiatowa 12
tel. 602 476 656
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz