Materiał Partnera

Przyczepa kempingowa – podróże z własnym łóżkiem

Przyczepa kempingowa – podróże z własnym łóżkiem

Podróżując z własną przyczepą kempingową, miniaturowy dom mamy zawsze przy sobie. Możemy z nim zwiedzić wiele przepięknych miejsc, ciesząc się komfortem i niezależnością. Tylko jak wybrać przyczepę, w której będzie nam wygodnie, nawet podczas długich wyjazdów? Podpowiadamy!

Na długie trasy

Wybierając się w podróż, musimy zadbać przede wszystkim o swoją wygodę. Przyczepa kempingowa, którą wybierzemy, musi pasować do naszych potrzeb. Nie każdemu w trakcie podróży zależy na pełnym luksusie, ale jeśli nie będziemy mieć możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb, wycieczka nie będzie nas cieszyć. W przyczepie musi być wygodne łóżko, łazienka oraz lodówka, w której będziemy przechowywać jedzenie. Takie wyposażenie to absolutne minimum. Ważne też, żeby wielkość przyczepy była dopasowana do liczby pasażerów. Jeśli będzie za mała, będzie nam za ciasno, a to wprowadzi niepotrzebną irytację i nieprzyjemną atmosferę.

Jazda próbna

Zanim zdecydujemy się na zakup przyczepy kempingowej, sprawdźmy, czy taka forma spędzania wakacji nam odpowiada. Możemy to zrobić po prostu wypożyczając przyczepę na urlop. W ten sposób przekonamy się, czy to atrakcyjny sposób podróżowania dla nas i przetestujemy model, nad którego zakupem się zastanawiamy. Kilkudniowy wyjazd pozwoli dostrzec wszystkie ewentualne mankamenty wybranej przez nas przyczepy. Dzięki takiej próbie nie wydamy pieniędzy na coś, co nie spełnia naszych oczekiwań.

Rozważne zakupy

Podczas zakupu przyczepy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważna jest waga przyczepy – musi być dopasowana do możliwości naszego samochodu. Informacje o tym, jakiej wagi nie może przekraczać przyczepa, znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym naszego auta. Jeśli kupujemy używaną przyczepę, musimy dokładnie sprawdzić jej stan techniczny – trzeba upewnić się, że na zewnątrz przyczepy nie ma uszkodzeń albo śladów nieudolnych napraw. Ważny jest też stan uszczelnienia okien, dachu i otworów wentylacyjnych. Trzeba sprawdzić, czy masa uszczelniająca się nie wykrusza. Zwróćmy też uwagę na wszelkie ślady rdzy. Bardzo dokładnie powinniśmy się przyjrzeć podwoziu naszego potencjalnego domu na kółkach. Podłoga nie może być zwilgotniała ani zgniła, rama powinna być ocynkowana, a zawieszenie i hamulce w pełni sprawne. Jeśli nie dostrzeżemy jakiejś usterki, możemy narazić się na kosztowne naprawy. Takiego ryzyka nie ma przy zakupie nowych przyczep, które są nieco droższe, ale zawsze w pełni sprawne. Sprzedażą przyczep kempingowych nowych i używanych zajmuje się firma Hel-Camp. Centrum Caravaningu. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się we Władysławowie – nad polskim morzem. Poza sprzedażą firma świadczy kompleksowe usługi dotyczące caravaningu na terenie całego kraju. Można skorzystać z wypożyczalni przyczep, oddać uszkodzoną przyczepę do naprawy albo przekazać ją do przechowalni, gdzie odpowiednio zabezpieczona przetrwa okres zimowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz