Materiał Partnera

Przy jakich dolegliwościach pomaga neurolog?

Przy jakich dolegliwościach pomaga neurolog?

Pojawienie się objawów wskazujących na problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego powinno skłonić do wizyty u specjalisty. Tego typu schorzeniami zajmie się neurolog, który dokładnie zbada wskazane przez pacjenta dolegliwości i zaleci optymalne leczenie. Do gabinetu neurologicznego zgłosić się powinni zarówno osoby cierpiące na migrenę, jak i np. na chorobę Parkinsona czy Alzheimera. Kiedy jeszcze warto udać się do neurologa?

Kłopotliwy ból głowy

Bóle głowy są niezwykle uciążliwym objawem chorobowym. Ich występowanie wskazywać może na poważne problemy z układem nerwowym, dlatego warto w przypadku ich regularnego pojawiania się udać się na konsultacje neurologiczne. Specjalista wykona niezbędne badania lub zleci ich realizację w innych placówkach, co pozwoli uzyskać kompleksowe informacje na temat stanu zdrowia pacjenta. W ten sposób lekarz zaleci wybór optymalnego leczenia np. migreny.

Migrena to jedna z chorób znacząco utrudniająca codzienne funkcjonowanie, co sprawia, że jej leczenie musi być przede wszystkim skuteczne. W tym celu niezbędna jest pomoc neurologa – warto wybrać doświadczonego specjalistę, jakim bez wątpienia jest lek. med. Andrzej Galubiński. W gabinecie neurologicznym badani są także pacjenci wskazujący na dysfunkcje ruchowe, ale i osoby chorujące np. na padaczkę. Neurolog jest w stanie zalecić działanie dające możliwość osłabienia objawów chorobowych lub nawet ich całkowitego wyeliminowania.

Kompleksowe leczenie

Leczenie zaproponowane przez specjalistę może dotyczyć także choroby Parkinsona bądź choroby Alzheimera. Przeważnie dotykają one osób w podeszłym wieku, które nierzadko bagatelizują pojawiające się objawy – warto przy ich zauważeniu u osoby bliskiej udać się z nią na konsultacje do neurologa. Pomoże on przy leczeniu centralnego i obwodowego układu nerwowego, zaburzeń świadomości, chorób zwyrodnieniowych i naczyniowych, a także zespołów nerwicowych.

Dzięki neurologowi można rozpocząć leczenie bólów i zawrotów głowy związanych np. z przebytym wypadkiem. Co ciekawe, neurolog jest w stanie również pomóc pacjentom z zespołami bólowymi kręgosłupa. Leczy on też choroby naczyniowe mózgu czy nawet guzy występujące w okolicy tego narządu ośrodkowego układu nerwowego. W gabinecie neurologicznym można odbyć konsultacje z zakresu leczenia stwardnienia rozsianego. Neurolog zajmuje się zatem wieloma chorobami związanymi z układem nerwowym – warto odwiedzić go w momencie pojawienia się nawet z pozoru niegroźnych objawów, których źródłem może okazać się poważna dolegliwość.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz