Materiał Partnera

Przewozy specjalne w usługach firm transportowych

Przewozy specjalne w usługach firm transportowych

Usługi transportowe oferowane przez nowoczesne przedsiębiorstwa obejmują dziś wiele rodzajów ładunków i szeroki obszar działania. W ofercie dostępne są nie tylko przewozy standardowe, ale również transport ADR, wymagający specjalnych pojazdów, oznaczeń i nadzoru oraz konkretnych uprawnień kierowców czy osób obsługujących taki ładunek.


Przewozy ładunków niestandardowych

Usługi spedycyjne są dziś bardzo poszukiwane z uwagi na to, że z jednej strony uległ rozszerzeniu obszar podejmowanej przez różne firmy współpracy biznesowej, a z drugiej zlecanie przewozów jest o wiele bardziej opłacalne niż utrzymywanie własnej wewnętrznej bazy transportowej. Oczywiście nie jest to bezwzględną koniecznością, bowiem w dużym stopniu zależy od częstości i objętości transportów. Jednak, biorąc pod uwagę firmę wyspecjalizowaną, w wielu przypadkach jest możliwe znaczne zmniejszenie kosztów transportu dzięki doświadczeniu, znajomości dróg czy samochodów. Jedną ze szczególnych usług jest transport materiałów nietypowych, który wymaga spełnienia wielu specjalnych warunków, często trudnych lub nawet nieosiągalnych dla małego wytwórcy. 


Ta kategoria obejmuje wiele różnych możliwości, od produktów sypkich, wymagających specjalnych warunków przechowywania, jak np. niskie temperatury czy określona wilgotność po przewozy ładunków ponadgabarytowych oraz wiele innych. W ofercie firm jest również dłużyca, a także transport materiałów niebezpiecznych z kategorii ADR, wymagających specjalnych pojazdów, oznaczeń i nadzoru oraz konkretnych uprawnień kierowców czy osób obsługujących taki ładunek. Realizowanie stałych przewozów przez firmę Kigar Sp. z o.o.  i inne tego typu przedsiębiorstwa usługowe skutkuje tym, że ładunki  są prawidłowo zabezpieczone i transportowane przez osoby odpowiednio przeszkolone do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Wyspecjalizowany transport ADR

Transport ADR, obejmujący kilkanaście grup materiałów uznawanych powszechnie za niebezpieczne, jest jedną z możliwości oferowanych przez firmy usługowe. Są to płynne paliwa i gazy, substancje chemiczne reagujące z różnymi czynnikami środowiskowymi, a także produkty zaliczane do grupy agresywnych chemicznie, jak kwasy czy gazy trujące. Koszty zabezpieczenia pojazdów, specjalistyczne wyposażenie dodatkowe, kosztowne szkolenia kierowców czy zatrudnianie doradcy-audytora z odpowiednimi kwalifikacjami to problemy wymagające wiedzy i nakładów finansowych. Dla producentów, handlowców i ich przedstawicieli specjalistyczna firma transportowa to idealny partner pozwalający na zlecenie bezpiecznej usługi przewozu produktów czy surowców do odległego miejsca przeznaczenia.


Przewozy ADR to trudna i niebezpieczna praca, wymagająca nie tylko odpowiednio mocnych nerwów, odporności psychicznej i kwalifikacji, ale również kosztownego sprzętu. Dla niewielkich firm zajmujących się produkcją materiałów łatwopalnych, środków chemicznych czy gazu wysyłki takiego asortymentu na większe odległości, w tym także poza granice kraju, oznaczają duże nakłady finansowe na środki transportu i bezpieczeństwa. Takim firmom oraz dużym zakładom przemysłowym produkującym specjalne substancje na potrzeby przemysłu chemicznego, kosmetycznego czy farmaceutycznego duże firmy spedycyjne świadczą swoje usługi zajmując się kompleksową obsługą transportu , począwszy od magazynowania, przez dystrybucję, przewozy po usługi celne. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz