Materiał Partnera

Przewozy do Niemiec. Czemu cieszą się taką popularnością?

Przewozy do Niemiec. Czemu cieszą się taką popularnością?

Polacy często podróżują do Niemiec. Niezależnie od tego, czy przemieszczają się tam w celach turystycznych, czy zawodowych, poszukują najlepszej i najbardziej ekonomicznej opcji dojazdu. Okazuje się bowiem, że przejazd własnym samochodem nie zawsze się opłaca – zwłaszcza, jeśli do granicy jest sporo kilometrów. W takich przypadkach dobrą opcją jest na przykład bus do Niemiec. Czy warto go wynająć?  

Oszczędź sobie niepotrzebnych nerwów

Częste lub okazyjne wyjazdy wiążą się z kosztami i problemami, na przykład z gorączkowym poszukiwaniem miejsca parkingowego na miejscu. Czasami w drodze może również pojawić się niepożądany problem techniczny, będący konsekwencją na przykład kiepskiego stanu technicznego pojazdu.

Profesjonalne firmy, takie jak AV Busy, wynajmują busy o doskonałym stanie technicznym, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek usterce i opóźnieniach w dojeździe. Szybko i bez żadnych nieprzyjemności dostaniesz się pod wskazany adres w Niemczech – bez konieczności wyszukiwania dodatkowych przesiadek (jak to często bywa w przypadku pociągów). O parking martwi się kierowca, a nie Ty. Nie poniesiesz również żadnych kosztów związanych z postojem na miejscu.

Grupowe podróżowanie zawsze się opłaca

Podróżujesz do Niemiec służbowo lub pracujesz u zachodniego sąsiada sezonowo? Zorientuj się, czy Twoi współpracownicy nie chcieliby zorganizować z Tobą grupowej przejażdżki. A przecież przejazd w kilka osób zawsze opłaca się bardziej niż w pojedynkę.  

Jedziesz na koncert do Berlina ze znajomymi? A może chcesz zwiedzić Bawarię wraz ze swoją liczną rodziną? Wynajem busa jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie musicie rozdzielać się na kilka aut. Wspólna podróż może być przecież doskonałym pretekstem do tego, by już
w drodze celebrować wspólnie spędzany czas – a przy okazji oszczędza się pieniądze.

Bus z lotniska i na lotnisko w Niemczech

Usługa wynajmu busa z kierowcą może okazać się strzałem w dziesiątkę także wtedy, gdy podróżujesz na lotnisko lub z lotniska w Niemczech. W ten sposób bus wchodzi do tzw. transportu łączonego. Jeśli Twój samolot wylatuje z Niemiec i nie chcesz zostawiać na miejscu swojego auta, bezpieczną opcją będzie właśnie przejazd wynajętym busem.

Gwarancja bezpieczeństwa

Firmy transportowe oferujące wynajem busa z kierowcą mają uprawnienia do międzynarodowego przewozu osób. Jeśli nie jesteś pewien czy tak rzeczywiście jest, to koniecznie dopytaj o to jeszcze przed skorzystaniem z usługi. Stosowne licencje określa Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. nr 125, poz. 1371 z późn. zm.).

Dobrze by było, by przedsiębiorstwo legitymowało się certyfikatami i odbytymi szkoleniami. Im więcej dokumentów poświadczających umiejętności i doświadczenie przewoźnika, tym lepiej dla Twojego bezpieczeństwa.

Pamiętaj o tym, że zawodowy kierowca lepiej od przeciętnej osoby prowadzącej pojazd w celach prywatnych zna trasę i warunki na niej panujące. W tym sensie podróżowanie busem – zwłaszcza na tak dalekiej trasie – jest pewniejszą opcją od jazdy samochodem w pojedynkę lub ze znajomą osobą.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz