Artykuł sponsorowany

Przetwory z owoców i warzyw na zimę

Przetwory z owoców i warzyw na zimę

W dzisiejszych czasach świeże warzywa i owoce można kupić przez cały rok. Jednak najlepiej smakują owoce sezonowe. Truskawki są najzdrowsze i najsmaczniejsze w czerwcu, a lipiec to czas zajadania się świeżymi zielonymi ogórkami gruntowymi. We właściwym dla siebie sezonie warzywa i owoce są także najtańsze, co jest kolejnym argumentem za tym, żeby wzorem naszych babć zrobić z nich smaczne przetwory na zimę.

Czerwiec i lipiec – pora na truskawki, wiśnie i pierwsze warzywa

Najlepsze są owoce i warzywa z własnego ogródka, jednak nie każdy ma możliwość posiadania własnych upraw. Na szczęście są one łatwo dostępne w hurtowniach, które oferują sprzedaż owoców i warzyw. Warto poszukać dobrej sprawdzonej hurtowni, która posiada zdrowe warzywa i owoce z pewnego źródła.

Truskawki, które dojrzewają już w czerwcu, to miękkie i soczyste owoce doskonałe na dżemy, kompoty, galaretki. Oprócz tych tradycyjnych przetworów można zrobić także nietypowe konfitury, łącząc truskawki z bananami. Jest to bardzo smaczne połączenie, a oryginalne konfitury truskawkowo-bananowe umilą nam zimowe dni.

W lipcu rozpoczyna się sezon na wiśnie, z których oprócz pysznych dżemów i soków można zrobić wyśmienitą nalewkę. Lipiec to również czas zbiorów pierwszych warzyw. Warto przygotować przetwory z fasolki szparagowej, a także różne sałatki z cukinii i sałatki wielowarzywne z cukinią. Również leczo, które lubimy przyrządzać latem, można zamknąć w słoikach i cieszyć się nim zimową porą.

Sierpień – czas na maliny, jabłka, gruszki, pomidory

Nalewka, konfitury i sok z malin zamknięte w słoikach to skuteczna broń przeciw zimowym infekcjom. Przetwory z malin warto zrobić samodzielnie, ponieważ zimą są one bardzo drogie. W sierpniu dojrzewają także pomidory, z których robimy na zimę sałatki, przeciery i domowy ketchup. Zaczynają dojrzewać również jabłka i gruszki, które również warto przerobić na mus czy marmoladę. Zimą będziemy je mieć pod ręką do szarlotki lub naleśników. Jeszcze więcej jabłek i gruszek pojawia się we wrześniu. Z końcem września i w październiku robi się także przetwory z dyni, pigwy oraz grzybów.

Pyszne domowe ogórki kiszone

Przetwory z ogórków do słoików można robić od czerwca do sierpnia przez cały letni sezon. Jak radzą specjaliści z Kawon Hurtownia owoców i warzyw, na ogórki kiszone czy ogórki małosolne należy wybierać warzywa nieduże i zdrowe, bez uszkodzeń. Ogórki kiszone robi się łatwo i szybko. Układa się je w słoikach ciasno, dodając koper włoski, czosnek i korzeń chrzanu. Następnie trzeba je zalać wodą z solą i zapasteryzować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz