Materiał Partnera

Przerabianie, naprawianie i regeneracja reflektorów samochodowych

Przerabianie, naprawianie i regeneracja reflektorów samochodowych

Reflektory samochodowe powinny zapewniać kierowcy doskonałą widoczność. Często jednak są to stare konstrukcje, które świecą w sposób niedostateczny. Problemy spowodowane są również nierzadko zabrudzeniami występującymi na powierzchni reflektorów. Istnieje jednak możliwość ich kompleksowego przerobienia lub zregenerowania, a uszkodzone klosze można także naprawić.

Nowoczesne światła w samochodzie

Jednym z nowoczesnych rozwiązań spotykanych w lampach samochodów są tzw. żarniki ksenonowe. W systemy oferujące nawet podwójny ksenon wyposażane są jednak wyłącznie nowoczesne samochody, co wcale nie oznacza, że nie można ich wdrożyć także do starszych konstrukcji. W ten sposób uzyskać można doskonałą widoczność w aucie klasycznym, które nie tylko zapewni więcej bezpieczeństwa kierowcy, ale też zyska na wartości. Przerobienie reflektorów dotyczyć może m.in. lamp wykorzystujących popularne żarówki H1, H4 bądź H7. Firma TMC zajmuje się ich konwersją na reflektory soczewkowe.

Co ciekawe, zwykłe reflektory mogą być przerobione nie tylko na ksenonowe, ale także możliwy jest montaż technologii bixenon. Firmy zajmujące się przerabianiem reflektorów samochodowych z powodzeniem dokonają również niezbędnych zmian w przypadku aut pochodzących z rynku amerykańskiego. Dotyczy to też pojazdów sprowadzanych z Anglii – lampy muszą być właściwie dostosowane do warunków drogowych w Polsce i jest to obowiązek spoczywający na kierowcy. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości policjant może nawet zdecydować o powtórzeniu badania technicznego po naprawie usterki.

Doskonała widoczność

Celem reflektorów samochodowych jest zapewnienie doskonałej widoczności kierowcy nawet w warunkach skrajnych, czyli podczas padającego deszczu w nocy. Trudno uzyskać satysfakcjonujące efekty w tym zakresie przy reflektorach zabrudzonych i wymagających kompleksowej regeneracji. To skomplikowany proces, który jednak jest bardzo efektywny. W całości przywraca doskonały wygląd lamp samochodowych, co ważne jest zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowników pojazdu, jak i wrażeń estetycznych.

Profesjonalne firmy zajmujące się reflektorami samochodowymi mogą je także z powodzeniem naprawić. Uszkodzenia mechaniczne mogą być bowiem w wielu przypadkach skutecznie wyeliminowane, co pozwala uniknąć sporych kosztów związanych z zakupem nowych lamp. Warto zamówić także dodatkową usługę polerowania kloszy, dzięki której wygląd reflektorów będzie niepowtarzalny i zapewni też doskonałą widoczność. Fachowcy realizują również nietypowe zlecenia, do których zaliczyć można m.in. montaż popularnych „ringów” jako świateł postojowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz