Materiał Partnera

Przeprowadzka międzynarodowa- nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Przeprowadzka międzynarodowa- nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Sama myśl o przeprowadzce przyprawia większość z nas o nieprzyjemne dreszcze. Cały proces logistyczny, związany z przenosinami jest czasochłonny, skomplikowany i niezwykle stresujący. Niepokój potęguje się w nas jeszcze bardziej, jeśli planujemy przeprowadzkę do innego kraju. Wymaga ona dokładnej organizacji i – często- wsparcia profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Radzimy, w jaki sposób przygotować się to tak dużego przedsięwzięcia.

Dlaczego coraz więcej Polaków przeprowadza się za granicę?

Przeprowadzka za granicę to dla wielu osób szansa na lepsze życie. Powodów takiej decyzji jest wiele- dobrze płatna praca, studia na prestiżowej uczelni lub nowa miłość. Na początku większość Polaków wyjeżdża z kraju w pojedynkę, zabierając ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. W momencie, kiedy uda im się nieco ustabilizować i znaleźć odpowiednie mieszkanie, decydują się na całościową przeprowadzkę i ściągnięcie swoich bliskich. Tylko, w jaki sposób przetransportować cały majątek w wybrane miejsce?

Rodzaje przeprowadzek międzynarodowych

Możemy wyróżnić dwa typy przeprowadzek międzynarodowych. Wiele osób decyduje się na sprzedaż domu lub mieszkania w Polsce wraz z całym jego wyposażeniem, zostawiając przy sobie jedynie przedmioty osobiste i te o wartości sentymentalnej. W takim przypadku pozbywamy się większości majątku i postanawiamy na nowo zgromadzić go za granicą. Drugim – najczęściej wybieranym- rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się organizacją przeprowadzek zagranicznych. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Kengo. Doświadczeni fachowcy w szybki i bezpieczny sposób zapakują cały nasz dobytek i przetransportują pod wskazany adres. Nie musimy martwić się nawet o materiały, które będą niezbędne do pakowania. Dodatkowo specjaliści pomogą przy rozładunku i lokacji mebli i innych sprzętów w docelowym miejscu.

O czym warto pamiętać podczas przeprowadzki międzynarodowej?

Na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką należy pozbyć się z domu przedmiotów, których nie chcemy zabierać ze sobą za granicę. Stary telewizor można sprzedać, uszkodzone meble wyrzucić, a podniszczone książki- oddać na makulaturę. Im większy porządek zrobimy, tym łatwiej będzie nam odnaleźć się wśród dziesiątek toreb i kartonów. Ważne jest też, by dokładnie sprawdzić metraż nowego mieszkania i wymierzyć newralgiczne przejścia. Może się okazać, że ulubiony fotel w żaden sposób nie zmieści się w nowym miejscu, nie ma więc sensu go zabierać. Firmę przeprowadzkową powinniśmy też sprawdzić pod kątem ubezpieczenia. W razie wypadku lub zniszczenia mienia, będziemy mogli liczyć na rekompensatę finansową.

Opracowanie:
Kraków, os. Albertyńskie 20 lok. 60
tel. 886 906 885
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz