Materiał Partnera

Przeprowadzka bez stresu – czy to możliwe?

Przeprowadzka bez stresu – czy to możliwe?

Zmiana miejsca zamieszkania to ważne wydarzenie niezależnie od tego, czy wyprowadzamy się z domu rodzinnego do własnego mieszkania, czy przenosimy wraz z całą rodziną do nowego lokum. Zawsze towarzyszy jej swoisty chaos – nie tylko organizacyjny, ale niekiedy też emocjonalny. Trudno przecież spakować swoje życie w pudła i po prostu je przewieźć. Jak możemy uniknąć zbędnego stresu podczas przeprowadzki?

Po pierwsze, plan działania

Dobra organizacja to podstawa każdej przeprowadzki. Zanim więc zaczniemy pakowanie dobytku naszego życia, powinniśmy usiąść z kartką i długopisem, by spisać kolejność prac, jakie musimy wykonać. Jak najwcześniej warto rozpocząć pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy. Przeprowadzka to dobry moment, by wyrzucić stare ubrania czy zniszczone sprzęty, których nie będziemy już używać. Stopniowo powinniśmy też pozbywać się zapasów żywności zgromadzonych w domu.

Kolejny krok to zgromadzenie narzędzi, bez których żadna przeprowadzka nie może zostać przeprowadzona. Są to przede wszystkim kartony oraz worki na śmieci w różnych rozmiarach. Warto rozejrzeć się tu za pomysłowymi rozwiązaniami, na przykład wysokimi kartonami wyposażonymi w drążek do wieszania ubrań bez konieczności ich składania. Kiedy wszystko mamy przygotowane, pakowanie powinno przebiegać systematycznie. To znaczy, że powinniśmy sukcesywnie opróżniać kolejne pomieszczenia. Pamiętajmy przy tym, by najpotrzebniejsze rzeczy odłożyć na bok i spakować je na samym końcu do walizek i toreb podróżnych, byśmy mieli do nich łatwy dostęp w nowym miejscu. Kartony natomiast dobrze jest opatrzyć etykietami, na których zapiszemy szczegółowo ich zawartość.

Po drugie, profesjonalna pomoc

Przeprowadzka wiąże się nierozerwalnie z koniecznością transportu dużej liczby kartonów i innych ładunków, na przykład mebli czy sprzętu AGD. Mało kto z nas ma pojazdy przystosowane do ich przewożenia, a próby improwizowania czegoś na własną rękę mogą być jedynie niebezpieczne.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy takiej jak Nambud, która oferuje transport mebli oraz innych towarów. Przewóz odpowiednim pojazdem nie tylko usprawni przebieg przeprowadzki, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo naszego dobytku. W większości przypadków sprawdzi się samochód ciężarowy do 3,5 tony – taka ładowność powinna wystarczyć, by zmieścić wyposażenie i przedmioty z naszego mieszkania. Pamiętajmy przy tym, by odpowiednio zabezpieczyć sprzęty jeszcze przed ich wyniesieniem z domu – niezastąpiona będzie tu folia bąbelkowa oraz folia stretch.

Pamiętajmy, by zadbać o przewóz rzeczy  jak najwcześniej. Firma transportowa musi wiedzieć, jak duży będzie ładunek, gdzie i kiedy ma zostać przewieziony, a także co się w nim znajdzie. Warto też zdecydować się na ubezpieczenie mienia podczas jego przewozu.

Opracowanie:
Ruda Śląska, Krasińskiego 20 lok. 9
tel. 793 555 013
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz