Artykuł sponsorowany

Przeprowadzenie testów alergicznych ze Specjalistycznym Gabinetem Lekarskim Juliusza Bokieja

Przeprowadzenie testów alergicznych ze Specjalistycznym Gabinetem Lekarskim Juliusza Bokieja

Kiedy przed świętami wybierasz się na dawno niesprzątany strych po choinkę, zaczynasz niekontrolowanie kichać, a wiosna to dla Ciebie prawdziwe utrapienie z powodu ciągłego kataru i łzawienia oczu? Najprawdopodobniej masz alergię, tak bowiem wyglądają objawy uczulenia na roztocza, a także pyłki traw, kwiatów i drzew. Warto jednak wiedzieć, że alergenów jest o wiele więcej, a zdiagnozowanie alergii będzie początkiem drogi do rozpoczęcia leczenia.

Rodzaje testów alergicznych

Jeszcze do niedawna największą popularnością wśród testów alergicznych cieszyły się badania skórne, które polegały na wprowadzeniu poprzez nakłucie wybranych alergenów na skórę przedramienia lub pleców. Wśród testów skórnych można wyróżnić również badania płatkowe, charakteryzujące się przyklejeniem na skórę pacjenta plastrów z alergenem. Dziś jednak do wykonania testów alergicznych pobiera się próbkę krwi, dzięki której laborant jest w stanie sprawdzić wrażliwość na wybraną substancję u dorosłego i dziecka. A skoro już mowa o alergenach, to warto wiedzieć, jaki zakres obejmują.

Na co można mieć alergię?

Najprostsza odpowiedź brzmi: na wszystko. Mówiąc jednak poważnie, trzeba mieć na uwadze fakt, że nierzadko samodzielne wykrycie uczulenia na dany produkt graniczy z cudem. Nie warto więc podejmować się autodiagnozy, lepiej skorzystać z pomocy medycznej, którą można uzyskać w Specjalistycznym Gabinecie Lekarskim Juliusza Bokieja. To miejsce, w którym można uzyskać potrzebne informacje o testach alergicznych, ale również rozpocząć leczenie, na przykład w postaci odczulania.

Wracając jednak do tego, jakie właściwie obszary obejmuje alergia, można ją podzielić na kontaktowe, pokarmowe i wziewne. Do pierwszej grupy zalicza się wszystkie te czynniki, które wywołują pieczenie, swędzenie oraz zmiany na skórze po ekspozycji ciała na dany alergen, na przykład składnik kosmetyku czy chemii gospodarczej, ale również z ubraniem uszytym z alergizującego materiału.

Alergia pokarmowa, jak sama nazwa wskazuje, to problem pojawiający się w wyniku spożycia danej potrawy. Choć do najpopularniejszych produktów wywołujących reakcję alergiczną zalicza się owoce morza, orzechy czy czekoladę, to warto wiedzieć, że na zboża, niektóre owoce i warzywa, a także mięso również można mieć uczulenie. Na koniec warto pamiętać o alergiach wziewnych, które dotyczą wspomnianych wcześniej roztoczy, pyłków traw, kwiatów oraz krzewów.

Alergia to wyjątkowo męczący problem, z którym można się uporać, w pierwszej kolejności wykonując testy alergiczne, a następnie podejmując się leczenia, którego metodę dobierze doświadczony lekarz.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Chrobrego 4 lok. 2
tel. 601 719 532
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz