Materiał Partnera

Przepisy dotyczące stosowania silikonu w przemyśle farmaceutycznym

Przepisy dotyczące stosowania silikonu w przemyśle farmaceutycznym
Zdrowie jest dla każdego z nas najcenniejszą wartością. Dlatego żywo interesujemy się branżą medyczną oraz przemysłem farmaceutycznym, śledząc najnowsze badania czy nowe wyroby, które wchodzą na rynek. Jeśli chodzi o wyroby medyczne, muszą one spełniać ściśle wyznaczone wymogi. Nie mogą ani narażać życia pacjenta, ani być zagrożeniem dla pracownika medycznego, który zajmuje się jego leczeniem z ich użyciem.


W jaki sposób powinny być zaprojektowane oraz wykonane akcesoria medyczne?

Przede wszystkim wyroby medyczne mają chronić, a nie zagrażać pacjentowi. Nie mogą wiązać się z żadnym ryzykiem, a także nie powodować zanieczyszczeń czy skażeń. Wyroby medyczne muszą przejść stosowną ocenę, aby eksperci wyrazili swoją opinię czy mogą one zostać dopuszczone do obrotu. Przepisy odnośnie do poszczególnych materiałów, silikonu, są również bardzo rygorystyczne, ponieważ silikon ma bezpośredni styczność z chorym, dlatego musi spełniać wysokie normy.


Silikon jako ważny materiał przemysłu farmaceutycznego

Jak mówisz nasz specjalista z firmy Larkis, silikon używany do branży farmaceutycznej powinien pochodzić ze sprawdzonych źródeł, ponieważ chodzi tutaj o zdrowie i życie człowieka. Dlatego uznane i cenione na rynku zakładu wykorzystują jedynie kauczuk silikonowy otrzymywany od wiodących w tym przemyśle marek. To bardzo istotne, ponieważ niespełnienie jakichkolwiek norm jest niebezpieczne dla ludzi, którzy będą potem z danych produktów korzystać.


Czym charakteryzują się wyroby silikonowe?

Cechy silikonu ważne dla przemysłu farmaceutycznego to bez wątpienia brak zapachu oraz smaku, a także odporność na działanie czynników chemicznych. Istotna jest również cecha mówiąca o braku starzenia się niniejszego materiału. Silikon był i będzie istotnym tworzywem farmaceutyki, ponieważ nie można go zastąpić innym tworzywem oraz dobrze spełnia swoje zadanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz