Materiał Partnera

Przepis na udaną imprezę w plenerze? Tradycyjna kuchnia!

Przepis na udaną imprezę w plenerze? Tradycyjna kuchnia!

Organizując imprezę plenerową, musimy zadbać nie tylko o odpowiednią oprawę i atrakcje, ale przede wszystkim, o dobre jedzenie. Osoby głodne po prostu nie mogą się dobrze bawić. Dlatego planując piknik rodzinny, festyn czy nawet duże targi, powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zapleczu gastronomicznym. W takiej sytuacji lepiej odpuścić sobie eksperymenty i postawić na sprawdzone, tradycyjne rozwiązania.

To, co wszystkim smakuje

Jest kilka festynowych potraw, które zawsze się sprawdzają. W menu takiej imprezy plenerowej, na pewno nie może zabraknąć grochówki z kuchni polowej. Ta gęsta, aromatyczna i bardzo sycąca zupa to prawdziwy hit każdego wydarzenia tego typu. Ludzie czasem specjalnie przychodzą na festyn, właśnie po to, by najeść się tej zupy – w domu, bez festynowej oprawy grochówka nie smakuje już tak samo. Inną, tradycyjną polską potrawą, która doskonale sprawdza się zarówno na festynie jak i na świątecznym stole jest bigos – każdy kucharz przyrządza go na swój sposób, jednak zawsze wychodzi pyszny. Chętnych na to polskie danie nigdy nie brakuje. Hitem jest też zawsze staropolski żurek i tradycyjny barszcz – wszystkie te przysmaki znajdziemy w stałym menu firmy Novak, zajmującej się obsługą gastronomiczną różnego rodzaju imprez. Na mniejszy głód, firma proponuje pajdy chleba ze smalcem. Dużą popularnością cieszą cię też zawsze dania z grilla i kurczaki z rożna.

Na wiele okazji

Pyszne jedzenie pasuje do każdej imprezy. Dlatego to podstawowe menu sprawdzi się na wielu, bardzo zróżnicowanych wydarzeniach. Trudno sobie wyobrazić udaną zabawę dożynkową bez bigosu, lub piknik bez mięsa z grilla. Doświadczone przedsiębiorstwo, specjalizujące się w obsłudze takich imprez, dysponuje odpowiednim zapleczem sprzętowym i personalnym, dlatego możemy mieć pewność, że wszystko będzie przebiegać gładko i dla nikogo nie zabraknie pysznego jedzenia. Organizując niewielką imprezę, lepiej postawić na jednego, sprawdzonego dostawcę, który przygotuje dobre, smakujące wszystkim gościom menu, niż szukać wielu różnych firm gastronomicznych, które mogą nie spełniać naszych wymogów jakościowych. Dobrze, żeby taka firma posiadała też zezwolenia na handel alkoholem – w końcu nic tak dobrze nie smakuje do grillowanego mięsa, jak zimne piwo z nalewaka. Wybierając firmę, która zajmie się obsługą gastronomiczną naszej imprezy, zwróćmy też uwagę, czy posiada ona własne ławki, stoły i namioty – byśmy sami nie musieli martwić się o organizacje miejsc do siedzenia dla gości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz