Materiał Partnera

Przenośniki taśmowe do karmienia bydła

Przenośniki taśmowe do karmienia bydła
Nowoczesna hodowla bydła związana jest z wykorzystanie innowacyjnych, zautomatyzowanych i łatwych w monitorowaniu przenośników taśmowych paszy, które będą świetnie nadawały się zarówno do małych oborników, jak i większych obiektów. Wdrażanie tego typu systemów w gospodarstwach rolnych wpływa nie tylko na szybkość prac i ich ułatwienie, ale też na jakość karmienia zwierząt – to zaś znacznie przekłada się na klasowość mięsa, czy też ilość produkowanego mleka.

Przenośnik taśmowy – optymalizacja procesu karmienia

Od wielu lat w krajach Europy Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych hodowcy bydła wdrażają innowacyjne modele i systemy karmienia zwierząt. Wiedzą oni bowiem doskonale jak rodzaj oraz skład paszy, a także sposób jej dostarczania wpływają na organizm zwierzęcia. Dzisiaj coraz bardziej popularne jest zatem wykorzystanie nowoczesnych przenośników taśmowych pasz, które pozwalają na pełną optymalizację procesu karmienia dzięki oprogramowaniu komputerowemu – stały monitoring działania urządzenia. Zdalne sterowanie pozwala między innymi na ustalenie czasu przesyłu pożywienia, a także jego ilości. Najnowocześniejsze przenośniki taśmowe, które gwarantuje między innymi firma Pellon Sp. z o.o. – lider technologii sektora mleczarskiego i produkcji mięsnej – są zaś tak skonstruowane, aby hodowca miał możliwość przesyłu innego rodzaju pasz do danej grupy bydła. Dzięki indywidualnemu dozowaniu mieszanki dla konkretnego zwierzęcia, można w prosty sposób zarządzać stadem w taki sposób, aby było one zdrowe oraz silne.

Budowa nowoczesnych przenośników taśmowych

Nowoczesne przenośniki taśmowe paszy dla bydła mogą być instalowane zarówno w nowo wybudowanych kompleksach, jak i w tych starszych. Warto wiedzieć, że tego typu technologię wykorzystują właściciele niewielkich hodowli, a także tych bardzo dużych. Najlepsi producenci i dostawcy przenośników taśmowych w Polsce wiedzą bowiem, że na terenie naszego kraju istnieje bardzo duża ilość gospodarstw rolnych, które różnią się od siebie wielkością, standardami, a także profilem działalności. To dlatego urządzenia do przesyłu pokarmu są bardzo uniwersalne. Ich cała konstrukcja składa się z pługa poruszającego się do tyłu i przodu, który porusza się po automatycznej taśmie (może mieć nawet 80 metrów!). To on jest odpowiedzialny za zrzucanie mieszanki na stół paszowy udostępniony zwierzętom (pasza może być zrzucana w jedną bądź obie strony). Ważnymi komponentami przenośników taśmowych są również przepływowe sensory wagi, które dokładnie odmierzają ilość pobieranego przez robota pokarmu z mieszalnika. Nad całością przebiegu każdej operacji czuwają zaś liczne czujniki, które są podłączone do komputera PC. Specjalne oprogramowanie pozwala na sprawne zarządzanie trzodą, a także czuwa nad bezpieczeństwem przenośników – np. uruchamia alarm dotyczący smarowania taśm.

Opracowanie:
Żyrardów, Mickiewicza 45
tel. 46 855 02 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz