Materiał Partnera

Przed czym może ochronić dobre ubezpieczenie mieszkania?

Przed czym może ochronić dobre ubezpieczenie mieszkania?

Choć mieszkanie zazwyczaj stanowi największą część posiadanego majątku, to wciąż da się zauważyć, iż kwestie związane z jego ubezpieczeniem traktowane są dość powierzchownie. Wielu właścicieli wychodzi po prostu z założenia, iż wiąże się to ze sporymi wydatkami. Okazuje się jednak, że wcale tak być nie musi. Wystarczy znaleźć doświadczonego doradcę. Dlaczego zatem warto zdecydować się na ten krok?

Ochrona przed zdarzeniami losowymi

Mieszkanie to miejsce, które kojarzy się przede wszystkim z bezpieczeństwem. I choć prawdopodobieństwo pojawienia się tutaj przykrej sytuacji rzeczywiście można uznać za niskie, to nie zmienia to faktu, iż opcji takiej nie należy całkowicie bagatelizować. Biorąc pod uwagę fakt, że to w miejscu zamieszkania przetrzymuje się wszystkie najcenniejsze rzeczy, ich ewentualna utrata niestety będzie wiązała się z odczuwalnym ciosem finansowym.

Wystarczy wyobrazić sobie, jak ogromnych zniszczeń może dokonać pożar powstały wskutek wadliwie działającej instalacji gazowej lub zastanowić się nad tym, ile przyjdzie nam zapłacić sąsiadowi za wykonanie remontu, kiedy z przyczyn niezależnych zalaliśmy mu kilka pomieszczeń.

Jeżeli wina leży po naszej stronie, to bez stosownego ubezpieczenia można jedynie sięgnąć do oszczędności lub udać się do banku po kredyt. Z praktycznego punktu widzenia zawsze jednak lepiej być mądrym przed, a nie po szkodzie. Przeprowadzenie rozmowy z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym z pewnością pozwoli lepiej zrozumieć pewne kwestie. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Ochrona przed włamaniem i kradzieżą mienia

Każde mieszkanie może stać się kolejnym celem włamywaczy i tak naprawdę nikt nie wie, czy już się nim nie stało, a sami złoczyńcy czekają jedynie na odpowiedni moment. Skutki ewentualnego wtargnięcia osób trzecich mogą być katastrofalne. Wyspecjalizowanym złodziejom wystarczy dosłownie od kilku do kilkunastu minut, aby z naszej życiowej przestrzeni zniknęły takie rzeczy jak m.in. biżuteria, gotówka, papiery wartościowe, karty kredytowe, elektronika czy cenne narzędzia.

W zdecydowanej większości przypadków chodzi o rzeczy, na które skrupulatnie odkładało się pieniądze każdego miesiąca, odmawiając sobie jednocześnie najzwyklejszych przyjemności. Jeżeli jednak dojdzie do najgorszego, a będziemy mieli ubezpieczenie, wystarczy poczekać na oszacowanie strat i wypłatę odszkodowania.

Jak podkreśla agent ubezpieczeniowy Piotr Błaszkowski, każde ubezpieczenie może zostać przygotowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Wbrew powszechnie panującej opinii nie ma czegoś takiego jak „gotowe szablony”. Chodzi oczywiście o to, aby zakres oferty dostosowany był zarówno do wymagań w zakresie ochrony, jak i finansowych możliwości klienta. W tym przypadku wszelkie wydatki warto potraktować w kategorii pewnej inwestycji. Nie ma przecież sprawy cenniejszej niż spokój ducha.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz