Materiał Partnera

Prywatny transport sanitarny i medyczny.

Prywatny transport sanitarny i medyczny.

Służba zdrowia to cały system różnego rodzaju rozwiązań, mających na celu ratowanie życia pacjenta. Składa się na niego transport medyczny, który ma za zadanie wspomóc osobę, która nie może dojechać do najbliższej placówki medycznej, taką, która uległa wypadkowi lub z innego powodu potrzebna jest doraźna pomoc oraz dowiezienie do miejsca, w którym będzie można udzielić jej w formie pełnej.

Transport medyczny.

Transport medyczny jest to specjalistyczna forma transportu, którego celem jest zapewnienie ochrony zdrowia w miejscu, w którym jest to konieczne w formie doraźnej. Pozwala on medykom udzielić pomocy, czasami i pierwszej, która może decydować o czyimś zdrowiu i życiu. Na wezwanie telefoniczne, specjalnie wyszkolony zespół medyczny udaje się we wskazane miejsce. Sam pojazd przygotowany jest praktycznie na każdą ewentualność – aparat tlenowy, nosze, opatrunki, i wiele więcej, to standardowe elementy wyposażenia, które mają zagwarantować przygotowanie na możliwie wiele sytuacji, ponieważ nigdy nie wiadomo co jest potrzebne. Bywa tak, że obecność medyków pozwala zapobiec tragedii na miejscu i sam transport pacjenta nie jest konieczny. Często jest jednak tak, że udzielona doraźna pomoc to nie wszystko, ponieważ pozwala ona jedynie w jakimś ograniczonym stopniu podtrzymać zdrowie i życie danej osoby. Wówczas następuje transport pacjenta karetką z miejsca zamieszkania do najbliższej placówki świadczącej rodzaj danej pomocy. Z uwagi na stan prawny oraz kondycję publicznej służby zdrowia możliwe stało się zaistnienie na rynku prywatnych firm świadczących podobny zakres usług, wśród których wyróżnić należy: przewóz chorych prywatną karetką, transport osób dializowanych, przewóz chorych po zabiegach ze szpitala do domu, a także przewóz pacjentów obłożnie chorych.

Prywatny transport sanitarny i medyczny.

Przewóz pacjentów prywatną karetką nie stanowi specjalnej nowości na rynku, jednak wciąż należy stawiać na specjalistyczne i doświadczone firmy jak Trans-Med, której usługi świadczone są na terenie całej Polski. Rolą przewoźnika jest zarówno zapewnienie określonej pomocy, jak i również bezpieczny i komfortowy transport. Oprócz opisanych wcześniej przypadków medycznych transport świadczony jest dla osób niepełnosprawnych oraz starszych do sanatoriów. Do usług należy także przewóz chorego do hospicjum i na badania. Dzięki temu możliwe jest świadczenie wsparcia w sytuacjach, w których transport kartką publicznej służby zdrowia jest wymagany, ale z punktu widzenia formalnego niemożliwy do zrealizowania. Dzięki takim firmom jak Trans-Med możliwe jest wynajęcie karetki na własne potrzeby, również możliwe jest zabezpieczenie imprez prywatnych, gdy zależy nam na bezpieczeństwie jej uczestników. Oprócz tego firma świadczy transport laboratoryjny, który obejmuje przewóz krwi na badania, czy w określonym celu np. do transfuzji, próbek laboratoryjnych. Transport odbywa się sprawnie, szybko i w najwyższej jakości.

Opracowanie:
Łebcz, Krótka 2
tel. 696 570 663
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz