Materiał Partnera

Prowadzisz własną firmę i chcesz zaoszczędzić na energii? To możliwe!

Prowadzisz własną firmę i chcesz zaoszczędzić na energii? To możliwe!

Oszczędności ponoszone dzięki dobrze zaprojektowanym systemom oświetlenia LEDowego są niezaprzeczalne. Przedsiębiorcy mają szeroką paletę możliwości, pozwalającą na efektywne planowanie rozmieszczenia odpowiedniego rodzaju lamp.


Jasna sprawa

W zależności od tego, w jakim budynku firma ma siedzibę, można dobrać takie oświetlenie LEDowe, które zaspokoi wszystkie potrzeby. Nieważne, czy firma opiera się na pracy wewnątrz, czy na zewnątrz budynku, czy ma halę produkcyjną lub małe biuro w apartamentowcu. Dobrze wyważony projekt systemu oświetlania zapewni dużo światła, komfort użytkowania, a przede wszystkim oszczędności finansowe.


Przemyślana inwestycja

Lampy przemysłowe to zupełnie osobna branża, rozwijająca się w firmach oświetleniowych. Często tworzą specjalne wydzielone jednostki zajmujące się tylko projektami dla przedsiębiorców. Robi tak np. firma przemyslowelampyled.pl. Takie działanie jest potrzebne, ponieważ wymagania przedsiębiorców są nieco inne niż osób prywatnych. Często sporym problemem w przemyśle jest zapewnienie dobrego źródła światła na dużej przestrzeni. Potrzebne jest światło o dużym stopniu intensywności i szerokim zasięgu. Dobry projekt może zapewnić odpowiednie oświetlenie zarówno w halach fabrycznych, jak i w magazynach czy innych pomieszczeniach przemysłowych. Przemyślana inwestycja z wykorzystaniem różnego rodzaju światła może się szybko zwrócić.


Żarówki LED

Ich zaletami są przede wszystkim wysoka wydajność, trwałość na uszkodzenia mechaniczne i odporność na wstrząsy. Często najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wyborze tego rodzaju światła są duże oszczędności finansowe – świetlówki i żarówki LED mają bardzo długi czas pracy i pobierają stosunkowo mało prądu.


Świetlówki LED

Świetlówki LEDowe to typowy produkt, który można nazwać „przyszłościową inwestycją”. Początkowo ich cena jest większa od konkurencyjnych świetlówek, ale zwraca się ona dosyć szybko. Od swoich rywalek rynkowych różni je znacznie dłuższy czas pracy i energooszczędność, które w połączeniu dają znaczną różnicę w rachunkach za energię elektryczną.


Naświetlacze LED

Najmłodszy wariant oświetlenia LEDowego szturmuje półki naświetlaczy i eliminuje z rynku dotychczasowego potentata, czyli naświetlacze halogenowe. LEDy mają znacznie lepszą jakość światła – wzrok nie męczy się dzięki nim tak bardzo. Poza tym, pomimo ostrej rywalizacji między producentami halogenów i LEDów, energooszczędność tych drugich jest znacznie wyższa. Jeśli dodać do tego o wiele większą żywotność, przedsiębiorca dostaje prawdziwie korzystną alternatywę dla oświetlania dużych hal, garaży, magazynów, czy przestrzeni zewnątrz budynku.


Nie tylko pieniądze

Równie ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego oświetlania w firmie, oprócz finansów, powinno być także zapewnienie prawidłowej barwy światła. Jeśli światło ma odpowiednie natężenie, nie będzie dekoncentrowało i męczyło wzroku. Specjaliści z firmy przemyslowelampyled.pl zawsze dobierają kolor i natężenie światła względem potrzeb przedsiębiorcy i jego pracowników.
 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz