Materiał Partnera

Prowadzisz firmę? Skorzystaj z obsługi biur rachunkowych

Prowadzisz firmę? Skorzystaj z obsługi biur rachunkowych

Prawo skarbowe musi być restrykcyjnie przestrzegane. Każdy rodzaj umowy z pracownikiem, każdego rodzaju zamówienie na usługę czy produkt, składki zdrowotne i podatki, muszą być w sposób precyzyjny obliczone i wykazane w dokumentach dla danego organu państwowego. W przeciwnym razie rozliczający się może popaść w duże kłopoty, kończące się grzywnami! W rachunkowości nie ma miejsca nawet na małe niedociągnięcia – wiedzą to specjaliści z najlepszych biur rachunkowych.

Kto korzysta z usług biur rachunkowych?

Powodów, dla którym wręcz należy korzystać z usług księgowych biur rachunkowych, jest bardzo dużo. Jeśli chodzi o podmioty indywidualne, to jest to dobra decyzja w przypadku rozliczeń z urzędem skarbowym (np. PIT) czy ZUS-em. W przypadku dużych kredytów hipotecznych, czy budowy domu, również warto skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu księgowości i rachunkowości – pozwoli to na ścisłe przestrzeganie skarbowych norm związanych z inwestycją, a także ustalonego kosztorysu i budżetu. Oczywiście w przypadku osób indywidualnych, pomoc ze strony biur rachunkowych nie wymaga stałej współpracy – najczęściej są to dwa, może trzy zlecenia w roku. Inaczej jest w przypadku firm, które idąc drogą outsourcingu biznesowego, powierzają swoje finanse i sprawy rachunkowo-księgowe najlepszym specjalistom, takim jak Biuro rachunkowe. In Plus.

Dlaczego firmy wybierają biura rachunkowe na stałego partnera?

Dlaczego outsourcing (przekazanie pewnych zadań innemu podmiotowi) usług rachunkowych jest tak bardzo rozwinięty i pożądany? Odpowiedź jest prosta: oszczędność czasu, pieniędzy i zasobów! Każde małe, średnie, czy duże przedsiębiorstwo musi w swojej działalności określić plany ryzyka oraz minimalizację wszelkich kosztów. Świetnym sposobem na oszczędzenie czasu jest właśnie korzystanie z biur rachunkowych – są one wyspecjalizowane we wszystkich sprawach księgowych i rachunkowych, a także prawnych. Dzięki temu są skuteczniejsze od księgowych zatrudnianych w firmach. Jeśli chodzi o oszczędność pieniędzy, sprawa jest bardzo oczywista: wiele firm korzysta z usług biur rachunkowych na zasadzie stałej współpracy i kompleksowej obsługi – w takich firmach nie stworzono działów księgowych i rachunkowych, które generują ogromne koszty. Jeśli chodzi o zasoby, jest podobnie – wyposażenie biur dla księgowych, sprzęt i urządzenia biurowe oraz wynajem odpowiednio dużego budynku powodują, że lepszym wyjściem jest współpraca z biurami rachunkowymi.

Z jakich usług biura rachunkowego korzystają firmy?

Jeśli dana firma nie posiada własnego działu księgowego bądź pracowników zajmujących się obsługą rachunkową, to wybiera w biurze rachunkowym stałą współpracę z zapewnieniem kompleksowej pomocy. Spraw księgowo-rachunkowych jest w każdej firmie – nawet tej małej – bardzo dużo: rozliczanie podatku VAT kupna i sprzedaży oraz rejestr VAT, ewidencjonowanie dokumentów sprzedaży i kupna, a także spraw wewnętrznych, przygotowywanie planów amortyzacji, przygotowanie przelewów (np. w celu rozliczenia podatkowego), sporządzanie miesięcznych deklaracji podatkowych. Bardzo ważne jest również prowadzenie ksiąg rachunkowych, a także rozliczenie czasu pracy pracowników oraz ich rozliczenie płacowe – zakres obsługi kadrowo-płacowej jest bardzo szeroki. Warto pamiętać o tym, że najlepsze biura rachunkowe stale szkolą się w zakresie nowych ustaw, rozporządzeń i norm tak, aby w profesjonalny sposób były przygotowane do wykonania powierzonych zadań – często niestety księgowi zatrudniani w firmach nie mają na to czasu, co może skutkować nieznajomością najnowszego prawa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz