Artykuł sponsorowany

Prowadzenie ciąży w gabinecie ginekologicznym

Prowadzenie ciąży w gabinecie ginekologicznym
Bardzo ważną czynnością, którą musi podjąć kobieta w ciąży, jest wybór odpowiedniego gabinetu ginekologicznego, który zajmie się kompleksową opieką nad kobietą ciężarną. Najlepiej wybierać pomoc specjalistów o długoletniej praktyce lekarskiej, którzy prowadzą własne, prywatne praktyki. Warto również określić, czy dany gabinet jest nowoczesny – innowacyjna technologia pozwala bowiem dzisiaj na szybkie wykrywanie wszelkich nieprawidłowości.

Wybór gabinetu ginekologicznego

Zajście w ciąże, wiąże się z koniecznością stałego monitorowaniu rozwoju płodu. Istotne jest zatem podjęcie współpracy z lekarzem ginekologii, który wyróżnia się bardzo szerokich wyspecjalizowaniem, potwierdzonym długoletnim doświadczeniem zawodowym. Tak jest w przypadku lekarza ginekologa Alicji Kolber, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką, a także leczeniem chorób kobiecych. Olbrzymie zaufanie doktor Alicja Kolber uzyskała od setek kobiet z powiatu wadowickiego, które zgłaszają się w celu uzyskania profesjonalnej opieki położniczej. Wybierają one właśnie tego typu gabinety z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich jest szerokie wyspecjalizowanie, które obejmuje między innymi porady ginekologiczne z zakresu antykoncepcji, menopauzy, zaburzeń miesiączkowania, leczenia niepłodności, leczenia schorzeń narządu rodnego, czy też wykonywania pełnej diagnostyki USG. Drugą jest zaś posiadanie nowoczesnej technologii medycznej, na którą składa się aparatura USG Siemens Acuson X150 z głowicami szerokopasmowymi.

Harmonogram wizyt u ginekologa kobiety w ciąży

Harmonogram wizyt u ginekologa kobiety w ciąży, jest zawsze ustalany indywidualnie, oraz może ulec zmianom. W prawidłowym przebiegu rozwoju płodu spotkania w gabinecie ginekologicznym odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. Najczęściej do pierwszej wizyty dochodzi przy 10 tygodniu ciąży, a do następnych w: 11-14 tyg. ciąży, 15-20 tyg. ciąży, 21-26 tyg. ciąży, 27-32 tyg. ciąży, 33-37 tyg. ciąży, 38-39 tyg. ciąży i po 40 tyg. ciąży, gdzie wizyty powinny odbywać się, co kilka dni. W okolicach 41 tygodnia ciąży kobieta jest zaś kierowana na obserwację do szpitala.

Pierwsza wizyta ma ogromne znaczenie

W przypadku zajścia w ciąży nie warto zwlekać z wizytą u ginekologa. Od samego początku jest bowiem istotne objęcie kobiety profesjonalną opieką. Pierwsza wizyta jest szczególnie ważna, bo to wtedy należy wykonać szereg wielu specjalistycznych badań. Mowa tutaj o: określaniu grupy krwi i Rh; określaniu przeciwciał odpornościowych; wykonywaniu morfologia krwi; badaniu ogólnym moczu; badaniu cytologicznym; badaniu czystości pochwy; badaniu stężenia glukozy we krwi na czczo, badaniu w kierunku nosicielstwa HIV i HCV; a także badaniu w kierunku toksoplazmozy (IgG, IgM) i różyczki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz