Artykuł sponsorowany

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

Utrata uzębienia w całości lub w części staje się dla pacjenta wielkim problemem. Starta nawet pojedynczych zębów może prowadzić do problemów w jamie ustnej, a w szczególności nie pozwalać na swobodne przeżuwanie pokarmów. Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową prawidłowych funkcji uzębienia, zastępowaniem powstałych szczelin między zębami protezami i implantami, które często nazywamy trzecimi zębami człowieka. Niezależnie z jakich przyczyn utraciliśmy w całości czy części uzębienie, w niezwykle wielu przypadkach znajdzie się rada i sposób na jego odbudowę. Warto poddać się sprawnym rękom protetyka, który ma doświadczenie w tworzeniu protez stomatologicznych ruchomych i stałych, bo trzecie zęby człowieka pomagają nam żyć dłużej z godnością i pięknym uśmiechem.

Różne rodzaje protez zębowych

Wśród wielu możliwości protetycznych wyszczególnimy dwa rodzaje protez zębowych, które pomagają w odzyskaniu prawidłowych funkcji uzębienia. Są nimi:

  • protezy stałe,
  • protezy ruchome.

Jak mówią specjaliści od protetyki i ortodoncji z gabinetu stomatologicznego Diament w Suwałkach, ich zastosowanie różni się od siebie. Wykorzystanie protez stałych w wielu przypadkach zależy od stanu naszych finansów oraz przeciwwskazań, które mogą nas wyeliminować z tego typu możliwości protetycznych. Mimo wszystko obecnie w wielu przypadkach występowania chorób zębów zdarza się, że to właśnie proteza stała jest polecana pacjentowi. Proteza, która pomaga odzyskać sprawność uzębienia i często walczyć z chorobami współistniejącymi.

Protezy ruchome są tańszą opcją protetyczną, ale wcale nie mniej popularną i zdatna do wykorzystania. Ich zastosowanie pomaga szczególnie w przypadku wielkich braków w uzębieniu. Zawsze wtedy, gdy po prostu nie mamy już czym gryźć pokarmów. Ale także i wtedy, gdy braki w uzębieniu są znikome, ale mają zły wpływ na pozostałe zęby i stan dziąseł.

Protezy ruchome

Jest to najchętniej wykorzystywany rodzaj protez zębowych, Nie ma wielu przeciwwskazań do jego stosowania. Protezy ruchome mogą być częściowe lub całkowite. Te pierwsze zastępują małe uszczerbki w uzębieniu, te drugie w wielu przypadkach pozwalają nam na dalsze, całkiem normalne żucie pokarmów.

Protezy ruchome w przeciwieństwie do implantów nie ingerują w układ kostny, nie zastępują korzeni zębowych, ale mimo to sprawnie wypełniają luki w uzębieniu. Do ich prawidłowego ułożenia i przytrzymania w jamie ustnej stosuje się specjalistyczne kleje, które pozwalają im na utrzymanie się w ciągu całego dnia.

Protezy zębowe pomagają nie tylko osiągnąć sprawne przeżuwanie pokarmów, ale i znów zdobyć pewność siebie. Dzięki nim nasze uzębienie może po raz kolejny w naszym życiu lśnić, tak jak to było w latach młodości. Protezy zatem przywracają naturalna sprawność organizmu, ale ich stosowanie ma także ważne działanie psychologiczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz