Materiał Partnera

Prosty sposób na misternie zdobione pisanki

Prosty sposób na misternie zdobione pisanki

Tradycja zdobienia jajek wielkanocnych ma długą historię. Każdy region Polski ma swoje własne wzory i techniki, które stosuje. Pisanki to jeden z symboli Świąt Wielkiej Nocy, bez których nie sposób się obejść. Co więc zrobić, gdy czasu niewiele lub jeśli brak nam zdolności artystycznych? Producenci dekoracji świątecznych przychodzą nam z pomocą.

Kalkomanie – szybko i łatwo

Najprostszym sposobem na nowoczesne zdobienie jajek wielkanocnych są ozdobne koszulki termokurczliwe. Są łatwe w użyciu, działają szybko i nie stwarzają żadnego niebezpieczeństwa dla naszego zdrowia.

Zakłada się je na jajka, które umieszczone zostają we wrzącej wodzie. Pod wpływem temperatury koszulki kurczą się, tworząc na skorupce rozmaite wzory i obrazki. Tak prosta forma sprawia, że zdobienie jajek tą metodą będzie stanowiło zabawę również dla dzieci obserwujących „przyklejanie się” koszulki.

Kalki do jaj wielkanocnych dostępne są w wielu wzorach – od bardziej tradycyjnych zdobień w postaci palm wielkanocnych i motywów roślinnych do niemal kreskówkowych rysunków zajęcy i kurczaków. Dzięki temu każdy znajdzie coś odpowiadającego jego upodobaniom.

Szeroki wybór tych artykułów oferuje firma Chemikol.

Barwniki – elegancka prostota

Innym rozwiązaniem są barwniki do jaj wielkanocnych. Są równie proste w użyciu co kalki – proszki rozpuszcza się w wodzie, do której wkłada się jajka. Pozwalają na pokrycie jajek w całości wybranym kolorem.

Efektem nie są może misterne zdobienia, ale i ta metoda ma swoje zalety. Koszulki nie pokryją całego jajka – wzór znajdzie się wokół niego, pozostawiając końce puste. Barwnik za to pokrywa całą powierzchnię skorupki równomiernie, tworząc pisanki o minimalistycznym, ale eleganckim zdobieniu.

Barwniki i naklejki – kreatywne połączenie

Jeśli jednak chcemy stworzyć swoje własne, niepowtarzalne jajka wielkanocne, ale w nowoczesny sposób, to z pomocą przychodzą nam połączenia w postaci wspomnianych już barwników w  proszku z naklejkami do jaj.

Tworzone w ten sposób pisanki pozwolą nam wykazać się fantazją i dadzą gwarancję, że nasze zdobienia będą unikalne bez wkładania w nie dużego wysiłku. To także doskonałe rozwiązanie dla dzieci – pozwala im bawić się przy robieniu ozdób świątecznych w sposób bezpieczny i bez bałaganu, który będziemy musieli później sprzątać.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Korzystanie z wymienionych tu sposobów to oszczędność czasu i pieniędzy. Barwniki, kalki i naklejki nie są drogie, a wykonanie za ich pomocą pisanek zajmie nam najwyżej jedno popołudnie – w towarzystwie dzieci, bez nich nawet mniej.

To idealne rozwiązanie na to, by zachować wierność tradycji przy wykorzystaniu współczesnych możliwości.

Opracowanie:
Olsztynek, Sportowa 9
tel. 608 038 028
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz