Artykuł sponsorowany

Prostowanie felg – czy to się opłaca?

Prostowanie felg – czy to się opłaca?

Dziury w drogach, wysokie krawężniki, wystające kratki ściekowe – kierowcy poruszający się po polskich drogach stale napotykają zagrożenia, które mogą doprowadzić do poważnych usterek samochodu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby skończyć z wygiętą i porysowaną obręczą. Sprawdźmy, co zrobić, aby uratować uszkodzoną felgę. Co się lepiej opłaca – kupno nowej czy regeneracja starej?

Kiedy naprawiać felgi?

Felga to jeden z istotniejszych elementów decydujących o bezpieczeństwie uczestników ruchu, dlatego warto zaufać wulkanizatorowi, który oceni, czy dana obręcz jest zdatna do naprawy. Nawet najbardziej pogięta felga może zostać wyprostowana, o ile nie nastąpiło odkształcenie w osi pionowej. Naprawa felg jest szczególnie zalecana, gdy doszło do otarć lub wyszczerbienia rantów – cena usługi będzie wówczas zdecydowanie niższa niż zakup nowej obręczy.

Materiał, z którego wykonywane są felgi, odznacza się dużą plastycznością, dlatego zakres prostowania zniekształceń jest bardzo szeroki. Niemniej, zdarza się, że prostowana obręcz pęka i wymaga zespawania inwertorową spawarką TIG. Spawanie pęknięcia zachodzi w osłonie argonu, dzięki czemu spaw jest solidny i wytrzymały, a obręcz nie traci pierwotnych własności.

Jak wygląda prostowanie felg?

Czas potrzebny na wyprostowanie obręczy wynosi od 2 do 3 godzin – wszystko zależy od średnicy koła oraz stopnia jego uszkodzenia. W czasie prostowania wykorzystywane są  specjalnie wyprofilowane łapy i rozpórki, które oddziałują na pogiętą część felgi z ogromną siła. Renomowane serwisy wulkanizacyjne, takie jak Margam FHU Marcin Kamiński, posiadają na wyposażeniu wysokiej klasy maszyny do precyzyjnego prostowania. Mechaniczne prostowanie felg jest znacznie efektywniejsze od prac ręcznych i pozwala naprawić nawet ciężkie uszkodzenia obręczy. Wszystko za sprawą zaawansowanego systemu hydraulicznego zasilającego siłownik roboczy i system adapterów.

Dlaczego warto prostować felgi?

Usługa prostowania obręczy jest relatywnie tania i pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Nowe felgi od sprawdzonego producenta to kosztowna inwestycja – nic dziwnego, że posiadacze markowych obręczy szukają sposobu na ich regenerację. Jeżeli istnieje możliwość regeneracji – bez utraty pierwotnych właściwości felg – warto skorzystać z usług serwisu wulkanizacyjnego.

Doświadczony wulkanizator dokona rzetelnej oceny stanu technicznego felg i określi, czy po regeneracji zagwarantują pełne bezpieczeństwo jazdy.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz