Materiał Partnera

Propozycje na wycieczki rowerowe w okolicach Szczyrku

Propozycje na wycieczki rowerowe w okolicach Szczyrku

Jazda na rowerze to świetna opcja aktywności fizycznej nie tylko w lato. Okolice Szczyrku to wymarzone miejsce dla miłośników kolarstwa górskiego. Znajduje się tam wiele pięknych i widokowych tras rowerowych. Jeżeli jesteśmy w Szczyrku pierwszy raz dobrym pomysłem jest wypożyczenie roweru górskiego lub elektrycznego i skorzystanie z wycieczki rowerowej z przewodnikiem.

Trasy rowerowe w Szczyrku

Na rowerze omijamy korki, cieszymy się słoneczną pogodą i podziwiamy piękne widoki. To świetne uczucie poczuć wiatr we włosach, odetchnąć i po prostu jechać przed siebie. Jest jednak coś bardziej oryginalnego, niż zwykła przejażdżka drogą rowerową. Są to trasy rowerowe w Szczyrku! Nie bez przyczyny miasto to posiada charakter turystyczno – wypoczynkowy. To świetne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. Warto posmakować górskiej adrenaliny i skusić się na jedną z siedmiu tras! Możemy znaleźć tam trasę dla rowerzystów rozpoczynających przygodę z jazdą po górach, trasę łatwą, jednak dla trochę bardziej zaawansowanych rowerzystów, trasę z krótkimi odcinkami trudniejszymi, trasę wymagającą trochę umiejętności na zjazdach oraz tę dla osób zaawansowanych. Jeżeli chodzi o widoki, możemy skusić się na trasę z pięknym widokiem na Dolinę Szczyrku, wzdłuż Kotliny Żywieckiej lub trasę prowadzącą z Szyndzielni, gdzie zjeżdżamy po kultowej trasie RockNRoll, a potem z Koziej Góry legendarny Twister. Nie brzmi zachęcająco? Trasy łącznie z postojami trwają od 2 do 6 godzin, w zależności od tego, którą wybierzemy.

Wypożyczalnia rowerów w Szczyrku

Jeśli nie chcemy zabierać roweru ze sobą na wakacje lub urlop, możemy go z łatwością wypożyczyć na miejscu. Rower elektryczny, górski, segway terenowy czy szosowy - to wszystko możemy dostać w wypożyczalni Meta Rental w Szczyrku, nie martwiąc się jak przetransportować własny pojazd. Do wyboru mamy rowery elektryczne doskonałe do amatorskiej jazdy po terenie bardziej płaskim, do profesjonalnej jazdy po terenach twardszych, bardziej górzystych czy sportowe rowery przeznaczone do jazdy po leśnych ścieżkach. Pamiętajmy, że jazda na rowerze w górach jest trudniejsza, bardziej wymagająca kondycyjnie i niebezpieczna, dlatego szczególną uwagę należy przywiązać do zasad bezpieczeństwa i mieć dobry kask na głowie oraz apteczkę w plecaku. Warto skorzystać również z wycieczki rowerowej z przewodnikiem, które co roku przyciągają spore tłumy. To wszystko w połączeniu z przepięknymi górskimi widokami potrafi zrobić piorunujące wrażenie. Jazda autem czy pociągiem może i jest szybka, ale nie zapewni nam tylu wrażeń, co jazda na rowerze! Warto wybrać rower i być bliżej natury!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz