Materiał Partnera

Promienna cera, czyli oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Promienna cera, czyli oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Wypielęgnowana, promienna cera jest marzeniem większości kobiet, jednak nie każdej udało się wygrać los na genetycznej loterii, przez co trzeba od czasu do czasu zgłosić się po specjalistyczną pomoc. Mowa o wizycie solanie kosmetycznym, gdzie dobrze dobrany zabieg potrafi dodać życia każdej twarzy. Na czym polegają zabiegi oczyszczające i na jakie efekty można liczyć? Wyjaśniamy!

Dlaczego peeling to dobra metoda oczyszczania twarzy?

Skóra na twarzy, tak jak i na całym innym ciele, podlega różnym procesom w niej zachodzącym, co w połączeniu z czynnikami środowiskowymi wpływa bezpośrednio na jej wygląd. Dlatego tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja – ta codzienna, jak i profesjonalna. Zaniechanie dbania o cerę może prowadzić do wielu niepożądanych efektów w postaci trądziku, zapchanych porów, suchych skórek, czy nawet drobnych zmarszczek.

Pomimo, że skóra na twarzy jest bardzo delikatnym organem, to doskonale reaguje na złuszczanie naskórka, które nazywane jest peelingiem lub ablacją. Peeling skóry ma za zadanie przyśpieszyć naturalny proces odnowy naskórka poprzez usuwanie – mechaniczne lub chemiczne – starej i zrogowaciałej warstwy, która, tak czy inaczej, zostałaby odrzucona na rzecz nowej. Proces złuszczania się naskórka zachodzi cyklicznie, ale postępuje dość powoli – przyjmuje się, że czas „wypchnięcia” nowej warstwy naskórka spod starej zajmuje ok. 28 dni.

Dlatego wskazane jest stosowanie delikatnych peelingów w domu oraz regularne wizyty u kosmetyczki w celu mocniejszego złuszczenia. Co się stanie jeżeli pominiemy ten krok w rutynie pielęgnacyjnej? Całkowita rezygnacja z peelingu skóry może doprowadzić do zapychania się porów, a to niedaleka droga do szorstkiej, pogrubionej cery, a nawet trądziku.  

Jaki peeling wybrać – rodzaje oczyszczających zabiegów na twarz

Planując wizytę w salonie kosmetycznym warto wiedzieć z jakim problemem chcemy się rozprawić, jednak w kwestii doboru odpowiedniego zabiegu oczyszczającego twarz, warto zdać się na opinię kosmetyczki. Doświadczenie w branży oraz wiedza zdobyta na licznych szkoleniach to gwarancja dobrze dobranego peelingu do potrzeb naszej cery. Takie podejście oferuje Renata Dudek Gabinet kosmetyczny, gdzie każda klientka poczuje się zaopiekowana.

Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym może przyjąć przeróżną formę, choć cel pozostaje zawsze taki sam – piękna i promienna cera. Udając się do kosmetyczki można zdecydować się na:

  • Mikrodermabrazja – zabieg złuszczający z kategorii mocniejszych; naskórek usuwany jest za pomocą diamentowej lub korundowej głowicy ściernej, a złuszczona skóra jest zasysana do wnętrza urządzenia;  zabieg polecany jest dla skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia oraz bliznami np. potrądzikowymi; efekt: poprawiony koloryt skóry, zwężone pory, mniejsza ilość zaskórników i ogólny świeższy wygląd cery.
  • Peeling kawitacyjny – to delikatny peeling, który sprawdzi się w przypadku również bardzo wrażliwych cer, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami; polecany jest w celu odświeżenia, rozjaśnienia i lekkiego ujędrnienia skóry; naskórek usuwany jest za pomocą ultradźwiękowej głowicy.
  • Poliabrazja – wyjątkowe połączenie peelingu chemicznego i mechanicznego, który delikatnie, ale  skutecznie usuwa martwy naskórek;  doskonale nadaje się do cery tłustej, mieszanej, dojrzałej, a nawet naczyniowej i trądzikowej; naskórek złuszczany jest za pomocą sterylnej, jednorazowej głowicy.
Opracowanie:
Częstochowa, Waszyngtona 61/63 lok. 5
tel. 34 324 84 79
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz