Materiał Partnera

Projekt klimatyzacji – dlaczego warto go wykonać?

Projekt klimatyzacji – dlaczego warto go wykonać?

Prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym. W takiej sytuacji możliwe jest zastosowanie nowoczesnego systemu centralnej klimatyzacji, który jest znacznie tańszy niż montaż klimatyzatorów typu split. Przed przystąpieniem do prac przyda się projekt klimatyzacji, którego wykonanie warto powierzyć specjalistom. Ile on kosztuje i dlaczego inwestor prywatny powinien się na niego zdecydować?

Komu zlecić przygotowanie projektu klimatyzacji?

Jeszcze kilkanaście lat temu na klimatyzację w domu jednorodzinnym decydowały się jedynie osoby zamożne. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę ówczesne koszty związane z montażem takiej instalacji. Obecnie koszty zarówno montażu, jak i eksploatacji klimatyzacji są znacznie niższe. Z tego względu rośnie liczba inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych klimatyzacją. Przed zakupem urządzeń i ich montażem, warto zlecić wykonanie projektu instalacji. Taką usługę oferuje m.in. Hydro-Term Biuro projektowo-inwestycyjne A. Papaj.

Korzyści płynące z posiadania projektu klimatyzacji

Dlaczego inwestor powinien posiadać projekt systemu klimatyzacji? Choćby po to, aby wiedzieć, ile będzie go kosztować montaż urządzeń i ich eksploatacja. W projekcie powinny też znaleźć się rozwiązania, które sprawdzą się w konkretnym budynku. Obecnie firmy dostarczające na rynek urządzenia niezbędne przy montażu systemu klimatyzacji proponują m.in.:

  • klimatyzatory monoblokowe,
  • klimatyzatory typu split,
  • klimatyzatory typu kompakt.

W niewielkich domach jednorodzinnych montaż klimatyzatora typu split nie będzie możliwy – jedynym rozwiązaniem będzie klimatyzator typu kompakt. W przypadku budynku o dużej powierzchni możliwości jest znacznie więcej. Właśnie dlatego duże znaczenie ma zarówno doświadczenie pracowników biura projektowego, jak i śledzenie przez nich rynkowych nowinek. Jeżeli specjaliści śledzą ofertę producentów klimatyzacji, będą w stanie zaproponować klientowi trafne i korzystne finansowo rozwiązania.

O czym pamiętać, decydując się na klimatyzację?

Projekt klimatyzacji i montaż urządzeń to nie jedyne koszty, z którymi musi liczyć się inwestor. Urządzenia muszą być regularnie czyszczone – najlepiej raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu letniego. Zadanie to warto powierzyć fachowcom, czyli profesjonalnemu serwisowi. Tylko prawidłowo wyczyszczone urządzenia są bezpieczne dla użytkowników – nie są źródłem bakterii i wirusów. W zależności od specyfiki klimatyzacji, usługa serwisu kosztuje od 400 zł wzwyż.

Opracowanie:
Malbork, al. Wojska Polskiego 90a lok. B
tel. 55 272 70 81
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz