Artykuł sponsorowany

Profilaktyka kardiologiczna – powierz swoje serce doświadczonemu specjaliście!

Profilaktyka kardiologiczna – powierz swoje serce doświadczonemu specjaliście!

Niewydolność serca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze to schorzenia, na które cierpi wielu Polaków po 50 roku życia. Niestety brak wdrożenia odpowiedniego leczenia, a także pomijanie ważnej profilaktyki zdrowotnej przyczynia się do udarów mózgu pacjentów. Te zaś doprowadzają do zgonów lub też trwałych zmian w organizmie człowieka. Choroby serca mogą jednak być skutecznie powstrzymywane. Ważne jest jednak podjęcie działań prewencyjnych, które wyznaczone zostaną przez doświadczonych lekarzy. Swoje zdrowie warto zatem powierzać w ręce takich kardiologów jak doktora nauk medycznych Janusza Kajdosa. W jego gabinecie liczyć można na pełną profilaktykę kardiologiczną.

Czym jest profilaktyka kardiologiczna?

Profilaktyka kardiologiczna to zespół czynności, które zalecane są przez kardiologa oraz innych lekarzy, przyczyniające się do minimalizowania ryzyka wystąpienia u pacjentów chorób serca oraz chorób układu-krążenia. Przy jej wypełnianiu ważne jest zaś to, by wybrać dobrego lekarza prowadzącego, który zagwarantuje regularne konsultacje, wykonywanie badań gabinetowych i diagnostycznych, a także, który w razie potrzeby skieruje pacjenta do innych specjalistów (hematologów, diabetologów czy nawet okulistów). Na szeroką pomoc można liczyć przy profilaktyce kardiologicznej pod okiem takich lekarzy, jak kardiologa Janusza Kajdosa dra n. med. Jak ona zatem wygląda?

Profilaktyka kardiologiczna jest zawsze opracowywana dla danego pacjenta indywidualnie. Podyktowane jest to innymi potrzebami, a także warunkami zdrowotnymi. Zawsze ważne jest jednak to, by kontrolować poziom cukru i cholesterolu, a także, by regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze. Kardiolodzy nawołują do większej aktywności fizycznej, redukowania poziomu stresu oraz do zdrowego odżywiania. W ramach profilaktyki ważne jest zatem przygotowanie dobrej diety oraz wykluczenie z niej dużych ilości alkoholu i tytoniu. Niestety to otyłości oraz siedzący tryb życia wpływają znacznie na rozwój miażdżycy czy udaru mózgu.

Profilaktyka wiąże się też z monitorowaniem stanu zdrowia osób z niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, z arytmią i niedokrwistością czy też z częstoskurczami. Kardiolog Janusz Kajdos swoją opieką medyczną otacza zatem różnych pacjentów w tym dzieci.

Badania ważne dla profilaktyki kardiologicznej

Przy profilaktyce kardiologicznej ważne jest częste wykonywanie badań poziomu cukru, cholesterolu, a także pomiary ciśnienia tętniczego. Prócz tego w gabinetach kardiologicznych wykonywane są próby wysiłkowe, badanie EKG, badanie echokardiograficzne, badania holterowskie (Holter ciśnieniowy oraz Holter pod kątem zaburzeń rytmu) oraz Duplex-scan układu naczyniowego. Lekarze kardiolodzy kierują również swoich pacjentów na okresowe badania okulistyczne, hematologiczne czy diabetologiczne.

Każda osoba, która chce zatem zostać objęta profilaktyką kardiologiczną, powinna wybrać dobry gabinet z nowoczesnym sprzętem. Warto zainteresować się zarówno Programem Profilaktyki Chorób Kardiologicznych (KORDIAN), jak i też ofertą specjalistów prowadzących indywidualną praktykę lekarską. W drugim przypadku gabinety kardiologiczne prowadzą wybitni i uznani lekarze. Dużym doświadczeniem wyróżnia się dr Janusz Kajdos.

Kto powinien wdrożyć profilaktykę kardiologiczną?

Profilaktyka kardiologiczna jest szczególnie ważna u osób z wykrytymi wadami serca. Objęte powinny być nią też osoby nieaktywne fizycznie, otyłe, a także spożywające dużą ilość alkoholu. O profilaktyce muszą pomyśleć również palacze oraz wszystkie osoby po 40-50 roku życia. Regularnie wizyty u kardiologów – co 12; 6 lub nawet co 3 miesiące – pomagają uchronić się bowiem przed udarem mózgu czy też miażdżycą.

Profilaktyka kardiologiczna jest też ważna u osób zaliczanych do tych z grupy podwyższonego ryzyka wystąpienia chorób krążenia czy chorób serca. Mowa o pacjentach z:

  • nadciśnieniem tętniczym,
  • cukrzycą,
  • wysokim poziomem cholesterolu,
  • bezdechem sennym,
  • zaburzeniami gospodarki lipidowej,
  • chorobami naczyniowo-sercowymi np. migotanie przedsionków.

Na kontrole u kardiologa Janusza Kajdosa z Łodzi stawiają się również osoby pracujące w stresujących zawodach oraz pracujące na wysokościach, sportowcy oraz pacjenci onkologiczni. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz