Materiał Partnera

Profilaktyczne badania krwi w Centrum Medycznym Capricorn!

Profilaktyczne badania krwi w Centrum Medycznym Capricorn!

Badania laboratoryjne, w tym badania krwi i moczu umożliwiają sprawdzenie, w jakim stanie jest organizm. Jednym z najczęściej wykonywanych badań krwi jest morfologia. To tam lekarz jest w stanie sprawdzić, czy pacjent nie zmaga się z anemią lub niedoborami odporności. W razie nieprawidłowości skieruje na dalsze badania. Podstawowe i specjalistyczne badania krwi wykonasz w Centrum Medycznym Capricorn.

Badania krwi w przychodni Capricorn

Profilaktyka to zespół działań podejmowanych w celu wczesnego wykrycia i zapobiegania różnego rodzaju schorzeniom. Pomimo nagłośnienia roli badań profilaktycznych, wciąż zdecydowanie za mało osób wykonuje je regularnie. Jest to bardzo zły nawyk! Badania krwi nie zajmują dużo czasu, nie wymagają skierowania, a przy tym nie są inwazyjne. W zależności od grupy wiekowej, do jakiej aktualnie należysz, warto co roku wykonywać kilka podstawowych badań. Z takiej możliwości skorzystasz właśnie w Centrum Medycznym Capricorn w Warszawie.

Jednym z ważniejszych i najczęściej zalecanych badań profilaktycznych jest morfologia krwi. Najlepiej wykonać morfologię pełną, z rozmazem manualnym (ręcznym). Rozmaz ręczny obejmuje podział krwinek białych na poszczególne grupy, a tym samym umożliwia wykluczenie chorób szpiku kostnego. Ponadto z morfologii lekarz jest w stanie wyczytać ogólny wygląd, ilość, wielkość i kształt krwinek czerwonych. Istotna jest także zawartość hemoglobiny. Wartości tego parametru poniżej normy zwykle świadczą o niedokrwistości z niedoboru żelaza i wymagają specjalistycznych badań (na przykład poziom ferrytyny).

Kolejnym badaniem, które warto wykonywać co roku, jest glukoza. Wartości powyżej lub poniżej normy wymagają dalszej diagnostyki w kierunki cukrzycy typu 1 i 2. Najczęściej w tym celu wykonuje się test krzywej cukrowej.

Wątroba na co dzień narażona jest na wiele toksycznych i szkodliwych substancji. Aby sprawdzić jej aktualny stan, należy wykonać panel wątrobowy. Zawiera on kilka enzymów wątrobowych, które określają funkcjonowanie wątroby, w tym stopień uszkodzenia i diagnostykę chorób przewlekłych dotyczących tego narządu.

Badanie tarczycy i CRP to kolejne badania na liście badań profilaktycznych!

Z roku na rok wzrasta odsetek chorych na Hashimoto, czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Jest to podstępna choroba, która na początku może nie dawać żadnych objawów! Jedynym jej sposobem wykrycia jest wykonanie badania TSH oraz stężęnia anty-TPO i anty-TG. Co więcej, w przypadku aktualnie toczącego się stanu zapalnego podwyższone mogą być wskaźniki zapalne, czyli OB i CRP. Aktualnie to badanie CRP uważane jest za dokładniejsze, a wszystko to dzięki szybkiemu wzrostowi białek w przypadku pojawienia się infekcji.

Wszystkie badania warto wykonywać w sprawdzonym, renomowanym centrum medycznym, takim jak Capricorn. To tam pracują wykwalifikowane pielęgniarki oraz diagności, którzy odpowiednio pobiorą materiał. Obecność doświadczonych lekarzy, w tym lekarza internisty umożliwia skonsultowanie wyników na miejscu! Co więcej, skorzystasz z możliwości wykonania badań obrazowych, a także badań endoskopowych! Więcej informacji na temat działalności przychodni znajdziesz na stronie internetowej.
Opracowanie:
Warszawa, Bukowińska 26b
tel. 22 831 86 69
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz