Materiał Partnera

Profesjonalne wyposażenie magazynów

Profesjonalne wyposażenie magazynów

Każdy magazyn musi wyróżniać się wysoką organizacją logistyczną wszystkich prac i procesów w nim zachodzących. Najważniejsze jest odpowiednie oznakowanie, a także bezpieczne składowanie różnego rodzaju towarów. Umożliwiają to specjalistyczne meble do hurtowni i artykuły, które zamawiane są na zamówienie od wyspecjalizowanych dystrybutorów – np. regały i rusztowania.

Gdzie zaopatrywać magazyny?

Każdy magazyn wyróżnia się inną specyfikacją logistyczną. Jest ona uwarunkowana takimi aspektami, jak wielkość magazynu, rodzaj magazynowanych produktów, a także profil branżowy danego składu – innymi rodzajami składu charakteryzują się np. przedsiębiorstwa transportowe, a innymi spożywcze. Aby usprawnić działania sortowania, układania i odszukiwania odpowiedniego towaru, należy wdrożyć pewne strategie, na które składa się również wyposażenie magazynu, a także jego ułożenie. W tym celu wielu przedsiębiorców – właścicieli magazynów, wielkich hurtowni lub małych sklepów – korzysta z usług i produktów takich firm jak Remag-Waga. Tego typu dystrybutorzy oferują szeroki asortyment magazynowy, na który składają się: rusztowania, drabiny, wózki magazynowe, regały, systemy pakowania oraz systemy mocowania. Bardzo ważne są również usługi doradcze związane z prawidłowym rozmieszczeniem wyposażenia, a także działania serwisowe.

Elementy stałe w magazynach

Pierwszym rodzajem asortymentu z działu wyposażenia magazynu są elementy stałe, które będą posiadały swoje określone miejsce w przestrzeni – to one mają za zadanie ułatwienie składowania produktów oraz zapewniania im bezpieczeństwa. Na elementy stałe składają się

różnego rodzaju regały, które dobiera się pod kątem gabarytu towarów oraz przestrzeni użytkowej składu. Wyróżnia się między innymi regały lekkie, regały ciężkie, regały wysokiego składowania, a także specjalne regały na archiwa. W przypadku regałów wysokiego składowania firmy muszą zaopatrzyć się również w drabiny – wolnostojące, opierane, wielofunkcyjne, dwuelementowe, trzyelementowe – a także w rusztowania przejezdne (na kółkach) o odpowiednich testach jakościowych i z certyfikatami bezpieczeństwa. Najwyższe kolumny jezdne sięgają nawet siedemnastu metrów nad ziemią.

Artykuły prac magazynowych

Najlepsi dystrybutorzy oferują również wiele innego rodzaju artykułów zaliczanych do wyposażenia magazynów. Można zaliczyć je do produktów, które ułatwiają prace magazynowe, a są nimi systemy pakowania (m.in. taśmy poliestrowe), systemy mocowania (np. pasy transportowe), a także różnego typu wózki magazynowe – wózki paletowe, podnośnikowe, narzędziowe, wózki specjalistyczne, do butli czy beczek, a także zestawy transportowe, takie jak dźwigi towarów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz