Materiał Partnera

Profesjonalne projektowanie i szycie odzieży w pracowni krawieckiej Szablonik

Profesjonalne projektowanie i szycie odzieży w pracowni krawieckiej Szablonik

Stylowa, dobrze dopasowana odzież jest wizytówką każdego człowieka, a wiele osób, które nie znajdują dla siebie odpowiednich ubrań w popularnych, ogólnodostępnych sklepach, szuka pomocy u kreatywnych, lokalnych krawców albo firm, które zajmują się dystrybucją ich wyrobów. Projektowanie, konstruowanie oraz modelowanie bluzek, spodni, sukienek, kurtek i żakietów to między innymi specjalność pracowni krawieckiej Szablonik Renaty Góralczyk, działającej w Pabianicach.

Projektowanie wyrobów odzieżowych od podstaw

Jako pasjonatka na bieżąco śledząca najnowsze trendy na światowych wybiegach mody, konstruktor-właściciel firmy krawieckiej Szablonik, Renata Góralczyk, gwarantuje profesjonalne doradztwo oraz nieszablonowe pomysły już na etapie projektu. Jej oferta skierowana jest do firm i osób poszukujących unikatowego wzornictwa, modnych tkanin oraz idealnie dopasowanej odzieży na różne okazje: do pracy, na imprezy, spotkania.

Konstrukcja, modelowanie odzieży i odszycie wzoru

Klienci zakładu krawieckiego Szablonik mogą liczyć na konstrukcję oraz sprawne modelowanie ubrania, polegające na kształtowaniu form odzieżowych na podstawie szkiców, wykonanych przez projektanta. Fasony ustalane są na podstawie projektu, zdjęcia lub gotowego wyrobu. Krawcowa przygotowuje rozmiar wyjściowy dla odszycia pierwowzoru, szablon podstawowy powstaje zaś na trafarecie – po zatwierdzeniu projektu i naniesieniu ewentualnych korekt przenoszony jest on następnie na karton. Konstruktor wykonuje również odszycie wzoru, czyli przygotowanie modelu prototypowego.

Digitalizacja szablonów, przygotowanie dokumentacji i przeróbki krawieckie

W pracowni krawieckiej Renaty Góralczyk wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie komputerowe INVENTEX, umożliwiające kompleksową digitalizację istniejących szablonów, a także ich bezpieczne przechowywanie lub nanoszenie zmian. Dzięki integracji oprogramowania INVENTEX z innymi programami i systemami konstrukcji odzieży, klienci oprócz klasycznych szblonów w wersji kartonowej czy trafaretu mają możliwość otrzymania również plików w wersji elektronicznej. Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem w branży odzieżowej, właściciel firmy Szablonik przywiązuje dużą wagę do opracowania dokumentacji projektowej i dba o to, by skrupulatnie opisać wszystkie czynności, związane z powstawaniem wyrobu odzieżowego. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, Renata Góralczyk dokonuje też niezbędnych przeróbek oraz napraw odzieży, obejmujących poszerzanie, zwężanie, przeszywanie bądź wymianę zamków błyskawicznych.

Opracowanie:
Pabianice, Skargi 98
tel. 783 491 848
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz