Materiał Partnera

Profesjonalne preparowanie zwierząt i trofeów łowieckich

Profesjonalne preparowanie zwierząt i trofeów łowieckich

Łowiectwo to domena mężczyzn, która nadal w niektórych kręgach cieszy się bardzo dużą popularnością. Oczywiście konieczne jest prowadzenie tego procesu w zrównoważony i odpowiedzialny sposób. Wielu myśliwych chętnie oprawia swoje trofea łowieckie, w postaci skór, głów czy całych zwierząt, pięknie wypchanych i zakonserwowanych. Posiadanie takiej taxidermy może stanowić niemały powód do dumy. Preparowanie zwierząt jest obecnie dziedziną dość niszową i jeśli zależy  nam na wysokiej jakości, to z pewnością powinniśmy znaleźć doświadczonego specjalistę, który posiada w tym zakresie odpowiednie umiejętności. Istnieje co najmniej kilka czynników, które wpływają na ogólna ocenę zdolności takiego rzemieślnika.

Nie ma znaczenia wielkość

O wyjątkowych umiejętnościach i drobiazgowym przygotowaniu do tego zawodu, może stanowić wypychanie owadów, które znajdzie się w ofercie. Tak małe okazy wymagają bowiem precyzyjnego działania i ogromnej delikatności. W przypadku dużych z kolei trudność może dotyczyć zachowania prawidłowego kształtu. Z pewnością warto więc stawiać na polecanych specjalistów w tej dziedzinie, którym nie straszny rozmiar zwierząt do wypchania i zajmuje się od lat zarówno tymi najmniejszymi, jak i zdecydowanie większymi. Imponujące poroże, które zawiśnie na naszej ścianie również musi zostać odpowiednio przygotowane. Profesjonalne oprawianie poroży może więc nas również zainteresować.

Wcześniejsze prace

Zanim zdecydujemy się powierzyć konkretnemu  zakładowi nasze zwierzęta do wypchania warto obejrzeć jego wcześniejsze realizacje i upewnić się co do wysokiej jakości prac, jak i ich estetyki. Przede wszystkim ma nam się bowiem podobać, gdy zawiśnie na naszej ścianie, prezentować się dumnie i przyciągać uwagę. Osoby zajmujące się preparowaniem i wypychaniem zwierząt są dziś z pewnością w mniejszości, jednak nadal z powodzeniem znajdziemy odpowiednich specjalistów.

Nie ma jednego uniwersalnego zdania na temat wypychania zwierząt. Niektórzy uważają to za rodzaj sztuki i faktyczne trofea z łowów, a inni z kolei za coś całkowicie nieludzkiego. Warto samodzielnie zdecydować czy coś takiego nam się podoba i chcemy na to patrzeć w swoim domu, czy raczej nie. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to możemy przynieść zarówno upolowane zwierzę, jak i domowego pupila, z którym nie chcemy się całkowicie pożegnać.

Opracowanie:
Niewodnica Kościelna, Kościelna 24a
tel. 85 650 45 81
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz