Materiał Partnera

Profesjonalne doradztwo transportowe, audyty i szkolenia

Profesjonalne doradztwo transportowe, audyty i szkolenia

Firmy transportowe muszą działać wedle ściśle określonych zasad. Wymagana jest odpowiednia dokumentacja, właściwe naliczanie czasu pracy kierowców, jak i znajomości zagranicznych przepisów, jeśli przewozimy towary poza granice kraju. Wiele firm prowadzi również transport materiałów niebezpiecznych, co jest zdecydowanie trudniejszą dziedziną i wymaga dopełniania konkretnych obowiązków. Jednak często nie mamy pojęcia co dokładnie nas obowiązuje i w jaki sposób interpretować istniejące przepisy. Warto również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu swoich pracowników do obowiązków z jakimi przyjdzie im się mierzyć każdego dnia, w tym celu potrzebne będzie szkolenie wstępne, jak również później szkolenia uzupełniające dla kierowców.

Doradztwo transportowe  dla każdej firmy

Jeśli chodzi o doradztwo transportowe, to najchętniej korzystają z niego firmy, które zajmują się przewozem materiałów  niebezpiecznych czy też prowadzą transport zagraniczny. Liczy się wówczas bowiem przestrzeganie odpowiednich przepisów i zasad. Każdy ładunek wymaga spełniania określonych obowiązków, prowadzenia dokumentacji. W związku z tym korzystny może być audyt kontrolny przeprowadzony przez zewnętrzną firmę. Specjaliści prowadzący takie kontrole, posiadają szeroką wiedzę dotyczącą konkretnego zagadnienia i są w  stanie zaoferować nam również szkolenia dla pracowników, i doszkalanie kierowców.

Przewóz materiałów niebezpiecznych, zliczanie czasu pracy kierowców

Materiały ADR czyli materiały niebezpieczne wymagają odpowiedniego podejścia i spełniania określonych norm związanych z ich przewozem. Jeśli więc nie mamy pewności, że nasze działania są odpowiednie, to warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, którym zajmie się doradca DGSA. Z całą pewnością będzie to bardzo pomocne dla naszej firmy.

Transport jest ważną częścią wielu firm, z różnych dziedzin, czasem odbywa się na terenie kraju i wymaga jedynie odpowiedniego „doszlifowania”, czasem konieczne jest przeszkolenie kierowców z przepisów międzynarodowych, obowiązujących w Unii Europejskiej, jeśli po niej będą się poruszać. Odpowiednia znajomość ładunku i tego, jak należy z nim postępować będzie szczególnie istotna w przypadku przewozu materiałów niebezpiecznych.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Zielona 13 lok. 1
tel. 601 776 276
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz