Materiał Partnera

Profesjonalne czyszczenie kanalizacji

Profesjonalne czyszczenie kanalizacji
Kanalizacja odgrywa w każdym budynku, bez względu na jego przeznaczenie rolę absolutnie kluczową. To od niej w głównej mierze zależy stały dostęp do wody bieżącej, a także usuwanie wszelkiego rodzaju nieczystości. Niemniej jednak instalacja kanalizacyjna, podobnie zresztą jak każda instalacja, narażona jest na awarie i usterki. Co zrobić, aby jak najszybciej poradzić sobie z mało komfortowym problemem?

Instalacja kanalizacyjna – przyczyny awarii

Wbrew powszechnie panującej opinii instalacja kanalizacyjna jest dosyć wrażliwym systemem i zdecydowanie nie należy postrzegać jej w kategoriach niezniszczalnej. Choć zdarzają się usterki związane z nieodpowiednią jakością materiałów, występują one dosyć rzadko. Do najpopularniejszych awarii należy niedrożność rur. Jak dochodzi do takiej sytuacji? Przyczyny mogą być dwie. W pierwszym przypadku w sposób powolny, acz systematyczny, w świetle rury osadzają się różnego rodzaju nieczystości. Z biegiem czasu dochodzi do całkowitego zamknięcia średnicy, a co za tym idzie braku drożności. W drugim przypadku do zatkania rur chodzi w sposób znacznie szybszy, np. poprzez wrzucenie do systemu przedmiotu o średni zbliżonej lub tożsamej ze średnicą rury.

Aby awarię usunąć sprawnie, bez konieczności narażania się na dodatkowe koszty, warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Bieniek, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, nowoczesnemu wyposażeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie czyszczenia i serwisu kanalizacji. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na szeroko zakrojone i profesjonalne doradztwo. W jaki sposób specjaliści dokonują napraw?

Instalacja kanalizacyjna – naprawy

Udrażniania rur dokonać można przy pomocy dwóch najbardziej popularnych metod. O czym konkretnie mowa? Pierwszą z nich jest udrażnianie mechaniczne, podczas którego wykorzystuje się specjalistycznie zaprojektowaną głowicę, która dosłownie przeciska się przez system rur i w sposób fizyczny wypycha nieczystości. Drugą metodą jest udrażnianie ciśnieniowe, przy którym wykorzystuje się urządzenia, opierające swoje działanie na wodzie pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że udrażnianie ciśnieniowe uznawane jest za mniej inwazyjne i o wiele bezpieczniejsze dla instalacji kanalizacyjnej. Odtykanie rur jest zadaniem dość skomplikowanym, wymagającym zarówno usystematyzowanej wiedzy, jak i odpowiedniego zaplecza technicznego. Ze względu na rozległość instalacji kanalizacyjnej już sama próba samodzielnego zlokalizowania usterki może okazać się niemożliwa. Skorzystanie z usług profesjonalistów jest jedyną gwarancją skutecznego rozwiązania problemu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz