Materiał Partnera

Profesjonalna regeneracja sprężarek w firmie Autopress

Profesjonalna regeneracja sprężarek w firmie Autopress

Sprężarki, szczególnie te obecne w samochodach ciężarowych oraz autobusach, bywają niezwykle kosztowne. W przypadku ich awarii znacznie korzystniejszym wyjściem jest oddanie ich do naprawy, a jeszcze lepiej – kompleksowej regeneracji. Ważne jest jednak, by znaleźć firmę, która podejdzie do regeneracji naszej sprężarki w sposób rzetelny oraz profesjonalny. Na szczęście nie musimy daleko szukać – firma Autopress zajmie się dla nas tą kwestią.

Regeneracja regeneracji nierówna – przewaga firmy Autopress

Kierowcy, którym przytrafiła się awaria sprężarki zastanawiają się, przed jakimi opcjami stoją w tej sytuacji. Łatwo zauważyć dwie drogi – naprawę oraz kupno nowej sprężarki. Gdy nieco zapoznamy się z tematem, dochodzimy do wniosku, że najbardziej korzystna cenowo będzie dla nas opcja trzecia, czyli regeneracja sprężarki. Pozwala ona na przywrócenie jej dawnej sprawności poprzez wymianę większości elementów, które składają się na ten niezwykle istotny komponent.

Najistotniejsze jest wówczas to, jakich części użyje serwis do regeneracji sprężarki. Najlepiej, by pochodziły one od renomowanych producentów, z którymi dane przedsiębiorstwo ściśle współpracuje. Podejście to nie jest obce zawodowcom zatrudnionym w firmie Autopress. Powierzając im regenerację naszych sprężarek możemy być pewni, że niezbędne prace zostaną wykonane wyłącznie z użyciem najwyższej jakości części.

Firma Autopress działa od 1989 roku, ma zatem ogromne doświadczenie w omawianej kwestii – i widać to na każdym kroku. Współpracuje z wieloma renomowanymi producentami części, wśród których warto wymienić między innymi Polmo Gorzyce, Bimet Gdańsk oraz Prima Łódź. Autopress to także serwis autoryzowany przez producenta agregatów sprężarkowych – MSP Polmo Łódź. Za pośrednictwem Autopressu z powodzeniem dokonamy regeneracji sprężarek takich firm jak Wabco, Knorr czy Bendix, a także innych producentów, których rozwiązania obecne są w autach ciężarowych i autobusach różnych marek – m.in. Mercedes, Renault, Volvo, Man czy Scania.

Na czym polega regeneracja sprężarek wykonywana przez firmę Autopress?

Specjalizując się niemal wyłącznie w procesie regenerowania sprężarek firma Autopress wypracowała stabilną i niezawodną metodologię. Pierwszym etapem regeneracji jest oczywiście całkowity demontaż sprężarki, jej czyszczenie oraz mycie z uwzględnieniem poszczególnych części. Każda z nich jest następnie weryfikowana. Część z nich zostaje odrzucona, część kwalifikuje się do obróbki na wymiary naprawcze, dzięki czemu można użyć ich ponownie. Trzecim etapem jest właśnie owa obróbka – polega ona na wytaczaniu i honowaniu cylindrów, tulejowaniu oraz kątowaniu korbowodów, szlifowaniu wałów na podwymiary oraz na szlifowaniu płyt zaworowych i docieraniu zaworów. Następnie sprężarka jest ponownie montowana w jedną całość, a później testowana i konserwowana – tak, by działała jak najdłużej.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Startowa 48a
tel. 33 815 99 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz