Materiał Partnera

Profesjonalna obróbka metalu – liczy się precyzja

Profesjonalna obróbka metalu – liczy się precyzja

Elementy metalowe muszą być wykonane z odpowiednią precyzją – części z metalu często wykorzystywane są do produkcji maszyn. By takie urządzenie działało prawidłowo, każdy jego element musi być wykonany we właściwy sposób. Metod obróbki metalu jest wiele – w nowoczesnych zakładach wspomagają ją nowoczesne technologie, które pozwalają na dokładną realizację projektów różnego typu.

Frezowanie

Frezowanie to jedna z metod obróbki metali skrawaniem. Polega ono no obróbce elementu wykonującego ruch posuwisty narzędziem, które porusza się obrotowo. Frezowanie może być wykonywane na różne sposoby – w nowoczesnych zakładach obróbki metalu popularne jest frezowanie metodą CNC w czterech osiach. Pozwala to szybko i precyzyjnie nadawać metalowym elementom pożądany kształt. Obróbkę metali taką metodą stosuje na przykład firma Remasz – producent różnego rodzaju elementów metalowych do maszyn. Pozwala to na wykonanie nawet bardzo skomplikowanych prac związanych z obróbką metalu. Frezowanie można dzielić pod względem technologicznym na walcowe, czołowe i skośne. Przyjmując kryterium konstrukcyjne, wyróżniamy frezowanie pełne, niepełne i swobodne.  Frezowanie jest bardzo ważną techniką obróbki metalu, dzięki niemu mogą powstawać różnego rodzaju drobne elementy i części zamienne do maszyn.

Szlifowanie i toczenie

Inne metody obróbki skrawaniem, to przede wszystkim szlifowanie i toczenie. Szlifowanie może być wykorzystywane nie tylko do produkcji nowych elementów metalowych, ale także do regeneracji tych, które są już zużyte. Bardzo wydajną metodą obróbki jest szlifowanie czołowe, które zapewnia też dużą dokładność wykonania metalowych elementów. Szlifowanie ma na celu przede wszystkim zmniejszenie chropowatości danego materiału. Toczenie to natomiast obróbka powierzchni czołowych i walcowych. Można je wykonywać na dwa sposoby – montując element w uchwycie lub w kłach. Toczenie kształtowe pozwala nadać elementom niemal każdy pożądany kształt.

Części do maszyn

Często wykonywanymi elementami metalowymi są części zamienne do maszyn przemysłowych. Takie urządzenia pracują na pełnych obrotach, dlatego niektóre ich elementy z czasem się zużywają i wymagają naprawy lub wymiany. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zamówienie wykonania do nich części zamiennych zgodnie z naszym projektem. To da nam gwarancję, że elementy będą odpowiednio pasować do całego układu i umożliwią mu skuteczną pracę bez awarii, na długi czas.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz