Materiał Partnera

Profesjonale formy wtryskowe, dzięki firmie Toma-Projekt

Profesjonale formy wtryskowe, dzięki firmie Toma-Projekt

Produkcja taśmowa zrewolucjonizowała świat – dzięki licznym maszynom, zakłady produkcyjne oferują znacznie tańsze produkty, gdyż proces ich powstawania został zautomatyzowany. Aby wytwarzać opakowania lub butelki niezbędne są formy wtryskowe. Ich produkowaniem zajmuje się ceniona firma Toma-Projekt. Dlaczego warto skorzystać z oferty właśnie tej firmy? Jakie rodzaje form wtryskowych znajdziemy w jej asortymencie? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawiamy w artykule.

Czym są formy wtryskowe?

Formy wtryskowe umożliwiają wykonanie produktów w różnych kształtach. Składają się z gniazda formującego oraz układu wlewowego, układu chłodzenia oraz układu wypychania. Niezbędny jest także napęd płyty oraz elementy prowadzące. Wszystkie te części zamknięte są w obudowie. Profesjonalne formy wtryskowe znajdziemy w ofercie renomowanej firmy Toma-Projekt z Sulęcina, w województwie lubuskim. Dlaczego warto skorzystać z usług właśnie tej firmy? Toma-Projekt działa w branży z sukcesami od 2007 roku i od tego czasu nieustannie zdobywa nowych, zadowolonych klientów. Firma specjalizuje się w realizacji projektów dotyczących form dla tworzyw termoplastycznych, ale nie tylko – uzupełnieniem oferty są również:

  • wykrojniki,
  • tłoczniki,
  • obróbka CNC

Co istotne – firma Toma-Projekt dysponuje nowoczesnym i znakomicie wyposażonym parkiem maszynowym, dzięki któremu wszystkie produkty wyróżniają się wysoką jakością.

Profesjonalny projekt

Wszystkie formy wtryskowe muszą zostać skrupulatnie zaprojektowane, a następnie wykonane zgodnie z potrzebami klienta. Projektant musi zadbać o dobór ilości gniazd formujących oraz ustalić z klientem, jak powinien wyglądać układ wlewowy formy wtryskowej. Pracownicy Toma-Projekt korzystają ze specjalistycznego oprogramowania Cad/Cam, dzięki któremu wszystkie zlecenia realizowane są perfekcyjnie.

Zastosowanie form wtryskowych

Tego typu narzędzia są niezwykle potrzebne w seryjnej technologii, podczas formowania różnych tworzyw sztucznych, np. opakowań, butelek, narzędzi do maszyn, uszczelek, akcesoriów medycznych, czy silikonowych profili. W zależności od tego, jaką formę użyjemy, uzyskamy artykuł o konkretnym kształcie. Formy wtryskowe firmy Toma-Projekt sprawią, że w sposób szybki, dokładny i całkowicie bezpieczny uzyskamy wyrób wysokiej klasy. Pracownicy Toma-Projekt nie boją się wyzwań i niestandardowych zleceń, a ich wiedza oraz bogate doświadczenie gwarantują, że każde zamówienie zostanie zrealizowane z dbałością o każdy detal i w uzgodnionym terminie.

Opracowanie:
Sulęcin, Lipowa 21 lok. 4
tel. 600 438 041
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz