Materiał Partnera

Produkcja wysokiej jakości mebli lakierowanych

Produkcja wysokiej jakości mebli lakierowanych

Produkcja mebli to proces skomplikowany i wymagający zastosowania nowoczesnych technologii. Dodatkowe ich lakierowanie stanowi możliwość skonstruowania kompletnych zestawów elementów wyposażenia wnętrz, co są w stanie zrealizować wyłącznie najlepsi producenci w branży. Jak konkretnie funkcjonują tego typu zakłady i czym charakteryzują się ich parki maszynowe?

Meble zgodne z projektem

Producent mebli musi przede wszystkim dostosować się do zaleceń projektowych klienta. Wymaga to ogromnej precyzji w procesie produkcji, co z kolei oznacza konieczność wykorzystania nowoczesnych, innowacyjnych technologii w rozbudowanym parku maszynowym. Właściwe zaplecze techniczne pozwala na odpowiednią obróbkę maszynową. Centra obróbcze CNC umożliwiają wytwarzanie poszczególnych elementów zgodnie z koncepcją zaproponowaną przez zleceniodawcę, do czego jednak potrzebne są także specjalistyczne maszyny. Doskonale wyposażony park maszynowy zakładu Postęp Sp. z o.o. to obsługiwane przez wykwalifikowanych operatorów piły panelowe czy wiertarki automatyczne. Tworzenie wysokiej jakości mebli lakierowanych angażuje również do pracy formatyzerko-czopiarki, a ze względu na zastosowanie drewna jako surowca do produkcji, nowoczesne zakłady produkujące elementy wyposażenia wnętrz muszą być też zaopatrzone w efektywne strugarki i szlifierki. Dopiero tak przygotowany park maszynowy daje odpowiednie możliwości produkcyjne i zapewnia wyroby najwyższej klasy. Co jeszcze niezbędne jest do wytworzenia mebli lakierowanych?

Specjalistyczne malowanie

Estetyczne i atrakcyjne wizualnie meble cieszą się sporym zainteresowaniem klientów, dlatego producenci dbają o to, by poszczególne elementy były polakierowane w sposób profesjonalny. Nałożona farba musi gwarantować przede wszystkim wieloletnią jakość, odporność na różnego rodzaju zabrudzenia czy inne czynniki zewnętrzne. Z tego powodu renomowane zakłady zajmujące się produkcją mebli posiadają także własne lakiernie, w których realizowane jest nakładanie kryjących farb wodnych i utrwalanych za pomocą promieni UV, a specjalna lakiernia proszkowa – jak sama nazwa wskazuje – umożliwia efektywne malowanie proszkowe. Stylowe meble na bazie drewna w połączeniu z płytami MDF i wiórowymi wykonane według projektu klienta są zatem profesjonalnie pokrywane odpowiedniej jakości lakierem. Warto wiedzieć, że wytwarzane elementy wyposażenia wnętrz są także pakowane przez producenta na nowoczesnych liniach przeznaczonych właśnie do zabezpieczenia ich w transporcie. Dzięki temu salony meblowe otrzymują produkty gotowe do bezpośredniej sprzedaży, co jest znacznym udogodnieniem. Należy jednak pamiętać o wyborze producenta dysponującego profesjonalnym, zmodernizowanym parkiem maszynowym przystosowanym do wyrobu mebli lakierowanych.

Opracowanie:
Pniewy, Wroniecka 56
tel. 61 291 10 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz