Artykuł sponsorowany

Produkcja tub do zniczy

Produkcja tub do zniczy

Zapotrzebowanie na znicze jest w Polsce olbrzymie i sięga pond kilkuset milionów produktów rocznie. Nic dziwnego, że producenci tworzą różnorodne wyroby. Często ostateczny znicz jest wytwarzany zaś przez kilka firm. Inne zajmują się produkcją samego wkładu, a inne obudowy. Zapomnieć nie można również o akcesoriach takich jak przykrywki i podstawki plastikowe, jak i o ważnych tubach. To w nich umieszcza się wkłady o określonych wymiarach.

Z czego tworzone są tuby do zniczy?

Tuby do zniczy tworzone są dzisiaj przede wszystkim z tworzyw sztucznych. To one pozwalają na idealne dopasowanie wkładu zniczowego i przede wszystkim na jego zabezpieczenie. Sam wkład włożony np. w obudowę szklaną znicza nie tylko może się przechylać na boki, ale także może szybciej topnieć poprzez nierównomierne spalanie. Tuba pozwala utrzymać płomień, aż do zerowego poziomu wkładu.

Najpopularniejszymi tworzywami sztucznymi, z których tworzy się tuby do zniczy, są polipropylen (PP) oraz chlorek winylu (PCV). Dlaczego to właśnie te materiały są najczęściej stosowane? Przede wszystkim ze względu na łatwość formowania i termoplastyczność. Zarówno PP, jak i PCV są odporne dodatkowo na wodę. Wyróżniają się również bezwonnością i lekkością. Produkcja tub właśnie z tych tworzyw sztucznych jest zaś błyskawiczna oraz bardzo tania.

Różnorodność rynkowa tub na znicze

Tuby na znicze tworzone są dzisiaj w setkach odmiennych modeli. Różnią się one kolorem, grubością materiału, kształtem, a także różnymi dodatkowymi elementami. Spotkać się można zatem z tubami czerwonymi, przezroczystymi czy białymi. Mogą one być wąskie i wysokie, jak i niskie oraz szersze. Często stosowane są także wytłoczenia, które dodatkowo stabilizują wkład włożony w tubę. Niektóre przystosowane są zaś do bezpośredniego zamontowania plastikowego kapturka oraz podstawki. Tuby wysokiej klasy nie muszą być bowiem umieszczane w szklanych obudowach. Potwierdzają to produkty marki LIMBA, która zaprasza do współpracy producentów zniczy z Polski, Węgier, Litwy, Czech, Ukrainy czy Niemiec i Słowacji.

Polskie firmy produkujące akcesoria do zniczy są cenione w całej Europie. Ich elastyczność pracy pozwala na wykonywanie projektów m.in. tub według wytycznych klienta.

Tuby a biodegradowalność

Tuby tworzone z materiałów PP i PCV są w 100% biodegradowalne. Tworzy się z nich specjalne granulaty, które służą do produkcji różnych wyrobów zaliczanych do tworzyw sztucznych. Mitem zatem jest to, że tuby do zniczy zanieczyszczają środowisko. Ich odzysk roczny jest bardzo wysoki, ale pamiętać należy o odpowiednim segregowaniu odpadów. To między innymi dlatego przy cmentarzach powstają specjalne pojemniki właśnie na elementy plastikowe zużytych zniczy.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz