Artykuł sponsorowany

Produkcja świec z użyciem maszyn firmy DOLECKI Sp. z o.o.

Produkcja świec z użyciem maszyn firmy DOLECKI Sp. z o.o.

Proces produkcji świec i zniczy ewoluował na przestrzeni lat od tradycyjnych technik stosowanych przez niewielkie zakłady produkcyjne aż po produkcję przemysłową, która wykorzystuje nowoczesne linie technologiczne. Obecnie świece i znicze produkuje się na skalę przemysłową przy użyciu maszyn odlewniczych. Projektowaniem i budową takich maszyn zajmuje się firma DOLECKI Sp. z o.o. Sprawdź, jakie urządzenia są niezbędne, by wyprodukować świecę lub znicz.

Produkcja granulatu parafinowego – niezbędnego surowca

Świece oraz znicze to wyroby parafinowe, do produkcji których potrzeby jest wysokiej jakości surowiec. Firmy działające w branży parafinowej wykorzystują granulat parafinowy, czyli parafinę w postaci granulek. W ofercie firmy  DOLECKI Sp. z o.o. – producenta maszyn dla branży parafinowej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku znajdziesz nowoczesne granulatory parafiny. Są to urządzenia służące do produkcji granulatu.

Korzystając z usług tej firmy producenci zniczy i świec mogą uzupełnić park maszynowy swojego przedsiębiorstwa o urządzenia dostosowane do ich potrzeb – na przykład granulator parafiny może zostać dodatkowo wyposażony w przenośnik próżniowy, transportujący podciśnieniowo granulat wprost do maszyny pakującej lub do prasy hydraulicznej.

Topienie parafiny i koloryzowanie świec

Pierwszym etapem produkcji świec i zniczy jest topienie granulatu parafinowego. Urządzenia przeznaczone do topienia parafiny i zalewy zniczowej nazywane są topialnikami. Wykorzystuje się je również do koloryzowania świec metodą zanurzania. Nowoczesne topalniki, takie jak w ofercie firmy DOLECKI Sp. z o.o., wyposażone są w wannę ze stali nierdzewnej o bardzo dużej pojemności (nawet 1000 litrów) oraz wysokiej jakości układ sterowania z cyfrowym termostatem i zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Maszyny te mogą być również wyposażone w sterowanie półprzewodnikowe SSR, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa całego procesu.

Aby stopić granulat parafinowy, niezbędne jest zastosowanie wysokiej temperatury – około 60 stopni Celsjusza, a medium grzejnym podczas procesu topienia w topialniku może być olej termiczny lub woda. Urządzenia te dla bezpieczeństwa izoluje się wełną ceramiczną lub mineralną. Duże konstrukcje montowane są na kołach skrętnych, hamowanych – to dodatkowa zaleta, ponieważ umożliwia to transport urządzenia wewnątrz zakładu produkcyjnego.

Odlewanie świec z pomocą maszyn DOLECKI Sp. z o.o.

Kolejnym etapem produkcji wyrobów parafinowych metodą odlewniczą jest właśnie odlewanie, czyli przelewanie ciekłej parafiny do odpowiednio przygotowanej formy. Współczesne wielogniazdowe maszyny do odlewu świec, które produkuje przedsiębiorstwo DOLECKI Sp. z o.o., pozwalają wydajnie produkować świece stołowe proste, kręcone i stożkowe, a także świece komunijne, gromnice czy paschalne oraz świece artystyczne.

Ważnymi procesami jest także produkcja wyprasek parafinowych za pomocą prasy hydraulicznej oraz knotowanie – czyli umieszczanie w otworze wypraski parafinowej knota. Końcowym etapem produkcji świec i zniczy, podobnie jak w przypadku wielu innych procesów produkcyjnych jest obróbka i zdobienie. To właśnie od tego zależy, jak finalny produkt będzie się prezentował i czy przyciągnie klienta. Obróbka również wykonywana jest maszynowo, w procesie tym stosuje się m.in.:

  • urządzenie stożkujące świece,
  • urządzenie do poziomowania świec,
  • dozownik strzykawkowy.

Wysokiej jakości maszyny, z których korzystają firmy z branży parafinowej, produkuje firma DOLECKI Sp. z o.o. z Zabrza. To prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie, proponujące nowoczesne rozwiązania, pozwalające zwiększyć efektywność opisanych procesów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz