Materiał Partnera

Produkcja przewodów hydraulicznych

Produkcja przewodów hydraulicznych

Przewody hydrauliczne, które wykonywane są z gumy (z kauczuku syntetycznego), wykorzystywane są głównie w układach tzw. hydrauliki siłowej maszyn produkcyjnych, sprzętów i pojazdów, do napędu oraz do sterowania. Jeśli chodzi o czynniki, w którym one działają, należy wymienić głównie oleje hydrauliczne. Warto zatem zauważyć, że podzespoły te pracują w takich warunkach, jak przy ciśnieniu nawet do 420 bar, oraz w temperaturach w zakresie od – 40 do 120 stopni Celsjusza.

Węże hydrauliczne – typy

Typów węży hydraulicznych może być nawet kilkadziesiąt. Warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na ich końcówki. Można zatem wyróżnić przewody z oplotami tekstylnymi, z oplotami krzyżowymi z drutu stalowego, a także węże z oplotami spiralnymi, również z drutu stalowego. Ich zakończenia mogą mieć budowę: prostą, kątowo kulistą, prostą ze stożkiem wewnętrznym, rurkową, wtykową, kołnierzową prostą i kątową, czy też z końcówką ze specjalnymi gwintami. Specyfikację tego typu wyrobów hydrauliki siłowej, można podzielić również na stopień jakości. Dzisiaj wiele firm na specjalne zamówienie produkuje węże hydrauliczne z większą elastycznością, z większą odpornością na ścieranie, z większą żywotnością, z wyższymi parametrami ciśnieniowymi pracy, a także z ogólnie poprawionymi właściwościami technicznymi.Produkcja na specjalne zamówienie

Obecnie węże hydrauliczne mogą być tworzone według katalogowych propozycji, w uniwersalnym przeznaczeniu, zgodnym technicznie z normami PN, EN, czy nawet DIN (bardzo restrykcyjnego Niemieckiego Urzędu Normalizacyjnego). Wielokrotnie jednak producenci motoryzacyjni, maszynowi, przemysłowi itd., zamawiają od pracowni hydrauliki siłowej, wyroby, które tworzone są w zindywidualizowany sposób. Muszą one spełniać wtedy wszystkie oczekiwania konstrukcyjne i wytrzymałościowe, a także najczęściej są tworzone według odpowiednich założeń, co do rozmiarów, budowy itd. Tego typu zamówienia są zatem bardzo skrupulatnie realizowane, przechodząc przez studium przedinwestycyjne, etapy projektowe – w tym stworzenie prototypu – po działania wykonawcze.

Polecany producent węży hydraulicznych – EUROFLEX

Jednym z najlepszych polskich producentów przewodów hydraulicznych, jest firma EUROFLEX, która jest w stanie sprostać nawet najbardziej złożonym oczekiwaniom klientów biznesowych. Przedsiębiorstwo to ma doświadczenie branżowe, mogąc pochwalić się realizacją projektów i działań produkcyjnych wielu przewodów hydraulicznych wysokociśnieniowych, czy też węży przemysłowych. Oprócz tego firma EUROFLEX, zajmuje się wykonywaniem przewodów klimatyzacyjnych, czy dystrybucją osłon ochronnych do artykułów hydrauliki siłowej!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz