Artykuł sponsorowany

Proces produkcji skrzyni transportowej

Proces produkcji skrzyni transportowej

Skrzynie transportowe umożliwiają przewożenie towarów na ogromne odległości, drogą lądową, i morską czy powietrzną. Celem tworzenia skrzyni transportowych jest nie tylko zabezpieczanie towarów przed uszkodzeniami mechanicznymi albo wilgocią, ale też optymalne wykorzystanie przestrzeni załadunkowej – od tego zależy opłacalność transportu. Jak powstają skrzynie transportowe?

Skrzynie transportowe – materiały, rodzaje, zastosowania

Skrzynie transportowe mogą powstawać z różnych materiałów. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się: drewniane deski, sklejkę i płyty OSB.

Gama skrzyń transportowych jest bardzo szeroka, a poszerza ją możliwość wykonania skrzyni na zamówienie, gdy przewożony towar jest szczególny pod względem kształtu, rozmiaru czy wymaganych zabezpieczeń. O przybliżenie rodzajów skrzyń transportowych poprosiliśmy specjalistę z firmy Jaremar z Chorzowa:

Tworzymy skrzynie ramowe i opaskowe z desek drewnianych, płyt OSB i sklejki, w standardowych i dużych gabarytach. Oprócz tego oferujemy skrzynie ażurowe, czyli kratownice. Możliwe jest także wykonanie skrzyń wzmacnianych. Uzupełnieniem oferty są obudowy z tych samych materiałów, platformy, podesty i stelaże. Drewniane skrzynie transportowe spełniają normy IMPM-15 oraz IPCC. Są też odpowiednio oznakowane.

Wymienione typy skrzyń wykorzystuje się je podczas transportu każdą możliwą drogą. Wysoka jakość skrzyń jest szczególnie ważna podczas transportu na duże odległości, drogą morską, gdzie czas przewozu i jego warunki mogłyby zaszkodzić ładunkowi. Skrzynie mają chronić go przed wpływem wilgoci, powietrza, soli morskiej i czynników biologicznych, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Skrzynie transportowe umożliwiają racjonalne zagospodarowanie przestrzeni, czyli pomieszczenie jak najwięcej ładunku w jednym transporcie. Wpływa to pozytywnie na jego opłacalność. Wykorzystuje się je nie tylko do transportu, ale też przechowywania. Przykładem może być wojsko – w magazynach wojskowych większość sprzętu jest schowana w skrzyniach transportowych z drewna. To sprawia, że zawartość jest stale gotowa do transportu.

Jak powstaje skrzynia transportowa?

Skrzynie transportowe wykonuje się ręcznie. Odpowiednio docięte elementy materiału, np. deski, są ze sobą łączone przy użyciu nitów lub gwoździ, poczynając od dna skrzyni. Gdy główna bryła jest gotowa, skrzynia jest ewentualnie wzmacniana metalowymi okuciami. Następnie, o ile zachodzi taka konieczność, skrzynia jest malowana – dotyczy to głównie skrzyń wojskowych, które są pokryte farbą w maskującym kolorze khaki. Jeżeli skrzynia jest wyposażona w zatrzaski albo inne zamknięcia, są one montowane na sam koniec.

Wszystkie elementy są precyzyjnie spasowane i zestandaryzowane. Dzięki temu skrzynie transportowe są identyczne. Pozwala to na precyzyjny załadunek i szybką obsługę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz