Materiał Partnera

Problem z suchym powietrzem w domu? Poznaj skuteczne rozwiązania

Problem z suchym powietrzem w domu? Poznaj skuteczne rozwiązania

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczyna się sezon grzewczy. Każdy sposób ogrzewania naszych mieszkań (kaloryfery, ogrzewanie podłogowe lub piece) powoduje znaczące wysuszenie powietrza, a tym samym gorsze samopoczucie. Jego typowymi objawami są: pieczenie lub ból gardła, chrypka, pojawiający się problem ze snem oraz ogólny spadek naszego organizmu.

Jak sobie poradzić z powracającymi co roku o tej porze problemami oraz czy da się skutecznie nawilżyć suche powietrze do właściwego poziomu (45%-65%) ?

Okazuje się że zwykle najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne.

Nawilżacze powietrza

Ogrzewanie mieszkań jest bezpośrednią przyczyną spadku wilgotności powietrza - w skrajnych przypadkach nawet do 25%. Tak wysuszone powietrz bardzo źle znosi nasz organizm - czujemy się zmęczeni, osłabieni i senni. W jeszcze gorszej sytuacji są alergicy, ponieważ ogrzewanie powietrza powoduje wzmożoną cyrkulację kurzu i roztoczy.

Efektem tych procesów jest łzawienie oczu, suchość w gardle, przewlekły kaszel i tzw. sienny katar. Absolutnie nie można tych objaw lekceważyć skutecznie się przed nimi bronić. Najprostszym i zrazem najskuteczniejszym rozwiązaniem powyższych problemów jest zakup dobrej klasy nawilżacza i oczyszczacza powietrza. Jeśli technicznie jest to możliwe , może on również pełnić rolę inhalatora - wystarczy w tym celu dodać olejek eteryczny(np. eukaliptusowy) bardzo dobre oraz skuteczne nawilżacze i oczyszczacze powietrza (Venta) znajdziemy w ofercie firmy EKO-DOM F.H.U.

Wietrzenie mieszkania i naturalne nawilżacze

Niezależnie od zakupu i pracy nawilżacza, można stosować kilka innych sposobów zapobiegających nadmiernemu wysuszaniu powietrza i dodających nieco wilgoci. 

Jednym z nich jest regularne, całoroczne wietrzenie mieszkania poprzez otwarcie  okien i drzwi na kilka minut. Metoda ta jest jednak uzależniona od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Duża zewnętrzna wilgotność pozwala na podniesienie tej w naszym mieszkaniu, ale trzeba pamiętać, że powietrze bardzo zimne jest też powietrzem bardzo suchym i jeszcze  pogorszy naszą sytuację wewnątrz. Niemniej świeże powietrze działa na nasz organizm pobudzająco rano, a wieczorem zdecydowanie poprawia jakość naszego snu.

Dobrym rozwiązaniem jest też otoczenie się naturalnymi nawilżaczami, którymi są rośliny doniczkowe. Niektóre gatunki wyparowują poprzez swoje liście znaczną część pobranej przez korzenie wody, tworząc w ten sposób przyjazny mikroklimat. Tymi gatunkami są m.in. paproć, bluszcz, fikus czy szeflera.

Dla naszego organizmu najlepszym poziomem wilgotności jest granica 45%-65%. W przypadku nawilżaczy i oczyszczaczy VENTA, właściwy dobór urządzenia do wielkości urządzenia w sposób automatyczny zapewnia utrzymanie tego poziomu bez możliwości przewilżenia. Dodatkową ich zaletą jest brak stałych filtrów wymiennych (filtrem jest woda) oraz prosta budowa, obsługa i bardzo mały pobór energii. Zakup tych urządzeń klasy premium jest bardzo trafną inwestycją w nasze zdrowie na wiele lat.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz